حیدر العبادی: نمی گذاریم کسی ما را به عقب برگرداند

میدل ایست نیوز: «حیدر العبادی» در بازدید از وزارت دفاع عراق بر اهمیت بی طرفی نهادهای نظامی و امنیتی در مسائل سیاسی و جلوگیری از دخالت احزاب سیاسی در کار این نهادها تأکید کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر نخست وزیر پیشبرد امور، حیدر العبادی امروز (دوشنبه) از مقر وزارت دفاع عراق در بغداد بازدید و با تنی چند از فرماندهان نظامی دیدار کرد.

او تأثیر «نیروهای قهرمان وزارت دفاع» در آزادی عراق از چنگ داعش را شایسته تقدیر دانست و تأکید کرد که ملت عراق با یکپارچگی و همبستگی خود بر افسانه داعش پیروز شدند.

العبادی تأکید کرد که در جنگ با داعش آزادی انسان ها بر آزادی زمین ها مقدم بود و افزود که این پیروزی به دست نیروهای عراقی انجام شد و مردم عراق باید به خود ببالند که نابودی داعش به دست مردم عراق و با کمک کشورهایی بود که می ترسند داعش به خاک آنان نیز تعرض کند.

او افزود که «اجازه نخواهیم داد کسی ما را به عقب برگرداند، ما به نیروهای قهرمان خود می بالیم و این تجربه را درسی برای جهان می دانیم».

در دوره فرماندهی حیدر العبادی بر نیروهای مسلح عراق این کشور توانست نیروهای داعش را از خاک خود بیرون اندازد و تقریبا همه خاک عراق را از حضور آنان پاکسازی کند.

منبع: الغد

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا