تشکر عبدالمهدی از جریان حکمت، سائرون، فتح و نصر

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه عراق، طی پیامی از احزابی که به وی آزادی انتخاب وزرا را دادند تقدیر و تشکر کرد.

میدل ایست نیوز: عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه عراق، طی پیامی از احزابی که به وی آزادی انتخاب وزرا را دادند تقدیر و تشکر کرد.

عبدالمهدی در پیامی نوشت که از تشکل های جریان حکمت ملی (به رهبری عمار حکیم) و سائرون (به رهبری مقتدا صدر) و فتح (به رهبری هادی العامری) و نصر (به رهبری حیدر العبادی) تشکر ویژه می کنم که به من برای انتخاب وزرای کابینه ام آزادی عمل دادند.

او افزود که این تشکل ها با خودداری از تحمیل نیروهای خود، کمک کردند که «نیروهای کارآمد و مستقل را به صورت مستقیم و به دور از سهميه بندی های مهوع» انتخاب شوند.

پیش از این تشکل های سیاسی جریان حکمت ملی و سائرون و فتح و نصر اعلام کردند که هیچ شخصی را به عنوان نامزد وزارت به عبدالمهدی معرفی نمی کنند و او می تواند آزادانه هر یک از شخصیت های این نیروهای سیاسی را که مناسب تشخیص دهد در کابینه خود به کار گیرد.

منابع گوناگون خبر داده اند که عادل عبدالمهدی امروز (چهارشنبه) کابینه خود را به مجلس عراق معرفی خواهد کرد. به گفته این منابع احتمالاً کابینه ای که امروز معرفی می شود کامل نخواهد بود.

منبع: السیاسة نیوز

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا