دستور عادل عبدالمهدی برای بازسازی ساختار دفتر نخست وزیری

منابع نزدیک به دفتر نخست وزیر عراق خبر داده اند که وی درصدد پایان دادن به تعیین بی ضابطه افراد در دفتر نخست وزیری و کاستن از حجم عظیم کارکنان آن است.

میدل ایست نیوز: برخی منابع مطلع از اقدامات قاطع و همزمان رئیس جمهور و نخست وزیر عراق برای تغییرات بنیادین در دفاترشان خبر داده اند.

بر اساس آنچه از برخی نزدیکان «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق، گفته اند در 13 سال گذشته و به سبب تعیین بی ضابطه چهره هایی از حزب الدعوه در دفتر نخست وزیری، عملکرد این دفتر دچار ضعف شدید بوده و نخست وزیر در صدد پایان دادن به این وضعیت است.

همزمان سندی از دفتر نخست وزیری در مطبوعات منتشر شده که نشان می دهد عادل عبدالمهدی طی حکمی «نوفل ابوالشون حسن»، وابسته تجاری سابق عراق در واشنگتن، را به عنوان مسئول اداره امور دفتر نخست وزیری تعیین کرده و همه اختیارات لازم درباره عزل و نصب افراد و پیگیری اجرای برنامه دولت را به وی داده است.

این منابع نزدیک به عبدالمهدی خبر می دهند که وی در پی بازسازی ساختار دفتر نخست وزیری متناسب با وضعیت جدید کشور و کاهش شدت سنگ اندازی های افراد وابسته به حزب الدعوه در مسیر دولت است.

در این راستا قرار است مسئول دفتر نخست وزیر به لحاظ رتبه اداری در حد مدیر کل باشد. در حالی که پیش از این مسئول دفتر نخست وزیر در حد وزیر و از مزایای وزیر برخوردار بود.

به گفته این منبع، عبدالمهدی با اطلاع از دشواری کار، «نوفل ابوشون» را برای این منظور برگزیده که پیشتر دستیار مسئول دفتر حیدر العبادی بوده و دیگر کسی نمی تواند او را متهم به تصفیه حساب سیاسی کند و مأموریت اصلی ابوالشون کاهش شمار فراوان کارمندان دفتر نخست وزیری است.

همچنین منابع دیگری خبر داده اند که برهم صالح با نشستن بر کرسی ریاست جمهوری متوجه شده که دفتر رئیس جمهور عراق بیش از 3 هزار کارمند دارد که ریاست جمهوری با توجه به اختیاراتش به این  حجم از کارکنان نیاز ندارد. برای همین صالح دستور بازگشت این افراد به وزارتخانه هایشان را داده است.

منبع: کتابات

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا