سرخط خبرها

ینی شفق: واشنگتن در ازای طلا و آثار باستانی به داعش سلاح فروخته است

نشریه ترکی نوشت: داعش در ازای مقادیر بسیاری طلا و آثار باستانی که در سوریه و عراق به دست آورده از واشنگتن سلاح می‌خرد.

میدل ایست نیوز: روزنامه”ینی شفق” ترکیه فاش کرد، اسنادی را در اختیار دارد که ثابت می‌کند واشنگتن به طور مستقیم به تشکیلات داعش سلاح داده است.

به گزارش روزنامه ترکیه‌ای”ینی شفق” ، روند تحویل سلاح در منطقه المنصوره در غرب شهر رقه سوریه انجام شده است. داعش در ازای مقادیر بسیاری طلا و آثار باستانی که در سوریه و عراق به دست آورده  از واشنگتن سلاح می‌خرد.

این روزنامه نوشته است اسناد و مدارکی را در اختیار دارد که اثبات می‌کند واشنگتن به طور مستقیم به گروه تروریستی داعش سلاح تحویل می‌دهد. تحویل سلاح در شهرک المنصوره در غرب رقه سوریه و شهرک مرزی التنف که مرزهای سوریه – عراق و اردن را به هم مرتبط می‌کند، صورت گرفته است.

در گزارش ینی شفق آمده است: آمریکا تیمی از اعارب و کردهای سوریه را برای تضمین ارسال سلاح و مهمات به داعش تشکیل داده است و پیشرفتی که داعش در تدمر واقع در استان حمص مرکز سوریه کسب کرد به کمک سلاح‌هایی بود که از ایالت متحده دریافت کرد.

این روزنامه ترکیه‌ای خاطر نشان کرد، مبالغ این تسلیحات به میلیون‌ها دلار می‌رسد.

ینی شفق فاش کرد: داعش مقادیر بسیاری از طلا و آثار باستانی که در سوریه و عراق جمع کرده را به صورت کاملا محرمانه و در مقابل دریافت سلاح به رهبران آمریکایی داده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا