تلاش نیروهای آمریکایی برای انتقال مجدد عناصر داعش به عراق از طریق مرزهای سوریه

سخنگوی جنبش «النجباء» با اشاره به طرح آمریکا برای انتقال عناصر داعش به عراق تأکید کرد که دولت کنونی عراق در مرحله آتی قصد دارد تصمیمهای جدیدی درباره حضور غیر قانونی آمریکا در این کشور اتخاذ کند.

میدل ایست نیوز: «سید هاشم الموسوی» سخنگوی جنبش «النجباء» عراق تأکید کرد که آمریکا در تلاش است از دولت فعلی عراق انتقام بگیرد.

الموسوی اعلام کرد که علت انتقامگیری واشنگتن این است که دولت جدید عراق طبق برنامه‌ریزی دولت آمریکا تشکیل نشد.

رادیو «النور» لبنان به نقل از الموسوی گزارش داد که نیروهای آمریکایی نیز در تلاشند چند گذرگاه امن بین مرزهای سوریه و عراق ایجاد کنند تا بار دیگر داعش وارد عراق شود.

وی در ادامه تأکید کرد که گروه «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق در برابر طرحهای آمریکا که قصد دارد فرآیند سیاسی را هدف قرار دهد و حاکمیت این کشور را تهدید کند، سد محکمی خواهد بود.

سخنگوی النجباء اظهار داشت که دولت عراق از خطر موضع آمریکا اطلاع دارد و تحت فشارهای این کشور قرار نخواهد گرفت؛ فشارهایی که بر اساس آن آمریکا مدعی است که نباید نیروهای الحشد الشعبی در مناطق مرزی حضور داشته باشند.

الموسوی همچنین اعلام کرد که دولت کنونی عراق در مرحله آتی قصد دارد تصمیمهای جدیدی در خصوص حضور غیر قانونی آمریکا در این کشور اتخاذ کند.

وی در ادامه عنوان کرد که دولت عراق «در مرحله آتی نیاز مبرمی به کنترل کامل مرزهای [این کشور] با سوریه، عمان و ترکیه دارد تا تداوم پیروزی در برابر تروریسم محقق شود».

این مسئول النجباء در پایان خاطر نشان کرد که عدم کنترل مرزهای عراق زمینه را برای طرحهای آمریکا مبنی بر بازگشت گروه تروریستی داعش فراهم خواهد کرد.

الموسوی پیشتر گفته بود که آمریکا در تلاش است عناصر داعش را به یمن و منطقه «سیناء» در مصر انتقال دهد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا