صالح خواستار مشارکت کره جنوبی در فرایند بازسازی عراق شد

صالح از نقش کره جنوبی در حمایت از عراق قدردانی کرد و وونگ از تمایل این کشور برای گسترش روابط دوجانبه در تمام زمینه ها خبر داد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح» رئیس جمهور عراق در دیدار با سفیر کره جنوبی در بغداد از این کشور خواست تا در بازسازی عراق مشارکت داشته باشد.

به گزارش «أین نیوز»، «سونگ وونگ یوب» سفیر کره جنوبی در بغداد با حضور در مقر ریاست جمهوری عراق با برهم صالح رئیس جمهور این کشور دیدار کرد که وونگ در آغاز این دیدار پیام تبریک «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی به مناسبت انتخاب صالح برای جایگاه ریاست جمهوری عراق را به وی ابلاغ کرد.

صالح نیز با اشاره به اهمیت روابط میان دو کشور بر ضرورت تقویت همه جانبه آن به ویژه در بخش های تجاری، اقتصادی و بورسیه های تحصیلی تأکید کرد.

وی در ادامه از نقش کره جنوبی در حمایت از عراق برای مبارزه با تروریسم و نیز مشارکت این کشور برای آماده سازی زیرساخت‌های اساسی عراق تقدیر کرد و از شرکت های کره ای خواست تا در فرایند بازسازی عراق مشارکت داشته باشند.

از سوی دیگر وونگ نیز مجددا تأکید کرد که کره جنوبی از عراق حمایت می کند و تمایل دارد افق های روابط دوجانبه میان دو کشور در تمام زمینه ها گسترش یابد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا