سرخط خبرهاسیاسی

نشست مهم روسای فراکسیون های پارلمانی عراق

هیئت رئیسه پارلمان عراق از برگزاری جلسه ای میان گروه های سیاسی برای تعیین تکلیف مساله انتخاب روسای کمیسیون های پارلمانی خبر داد.

میدل ایست نیوز: «بشیر الحداد» از اعضای هیئت رئیسه پارلمان عراق، امروز دوشنبه از برگزاری نشستی در ساختمان پارلمان این کشور، از سوی فراکسیون های پارلمانی با هدف تشکیل کمیسیون های دائمی در جلسه فردای پارلمان، خبر داد.
حداد در گفتکوی با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: روسای فراکسیون های پارلمانی در ساختمان پارلمان این کشور نشستی را ترتیب دادند تا تکلیف اعضای کمیسون های دائمی پارلمان را که بناست در جلسه روز سه شنبه مورد رای گیری قرار گیرد، نهایی کنند.
این عضو هیئت رئیسه پارلمان عراق با اشاره به اینکه گروه های سیاسی در خصوص ریاست برخی از کمیسیون ها اختلاف نظر داشتند، تاکید کرد: پیش از برگزاری جلسه فردای پارلمان این اختلافات را می توان از طریق گفتگو و مذاکره حل کرده و به توافق رسید.
«رائد فهمی» از رهبران ائتلاف سائرون پیشتر در روز چهارشنبه،31 اکتبر اعلام کرده بود گفتگوها میان گروه های سیاسی در رابطه با توزیع ریاست برخی از کمیسیون های پارلمانی در بین فراکسیون های پارلمانی ادامه دارد.
«حنین قدو» نماینده پارلمان از ائتلاف فتح روز دوشنبه 15 اکتبر، از وجود درگیری سیاسی بر سر ریاست کمیسون های پارلمانی پرده برداشته و در عین حال تاکید کرده بود مساله ریاست بر کمیسون های پارلمان بر اساس نظام سهم بندی های سیاسی توزیع خواهد شد.
گفتنی است هیئت رئیسه پارلمان مساله تشکیل کمیسون های دائمی پارلمان را در دستور کار جلسه فردای خود قرار داده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا