سرخط خبرهاسیاسی

فرزندان خاشقجی در اولین گفتگوی تلویزیونی: وضعیت مرگ پدرمان غیر طبیعی است

فرزندان خاشقجی در اولین گفتگوی تلویزیونی بعد از فاش شدن قتل پدرشان، ارتباط پدر خود با اخوان المسلمین را تکذیب و شرایط مرگ وی را غیر طبیعی توصیف کردند.

میدل ایست نیوز: فرزندان «جمال خاشقجی» روزنامه نگار عربستانی خواهان بازگرداندن جسد وی به عربستان و به خاک سپاری آن در مدینه منوره شدند.

 «العرب پست»، گزارش داده که «صلاح» و «عبدالله» فرزندان جمال خاشقجی  در مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان» گفته اند که خانواده آنان بدون وجود جسد پدر نمی توانند بار روانی فقدان وی را تحمل کنند.

صلاح خاشقجی در این خصوص گفت که این وضعیت و این مرگ کاملا غیر طبیعی است. تمام آنچه که خانواده ما اکنون می خواهد این است که جسد پدرمان در قبرستان «بقیع» و در کنار سایر افراد خانواده خاشقچی دفن شود.

وی ادامه داد که با مقامات عربستان در مورد این موضوع صحبت کرده است و امیدوار است که این امر به زودی محقق شود. صلاح گفت که ما تنها خواهان این هستیم که پدرمان در آرامش به خاک سپرده شود با این حال من هنوز هم مرگ او را باور نمی کنم.

وی با اشاره به میزان بالای اطلاعات گمراه کننده از جزییات مرگ پدر خود، اتهاماتی که در خصوص حمایت از گروه «اخوان المسلمین» به پدرش نسبت می دهند را تکذیب کرد.

وی در خصوص اینکه مردم چگونه باید خاشقجی را بیاد بیاورند نیز گفت: «پدرم مردی اعتدال گرا بود و ارزش های مشترکی با همگان داشت. او به سرزمین خود عشق می ورزید و تا حد بسیاری کشور خود و توانمندی های آن را باور داشت.»

صلاح گفت که پدرم هرگز مخالف نظام عربستان نبوده است بلکه به نظام این کشور اعتقاد داشت و این همان مسأله ای است که وحدت کشور را حفظ می کند. او به تحولاتی که در زمان کنونی جریان دارد ایمان داشت.

بعد از اعتراف عربستان به این مسأله که جمال خاشقجی در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسیده است، «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان و «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور در 24 اکتبر گذشته با صلاح خشاقجی در ریاض دیدار کرده بودند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا