اقتصادی

یورونیوز: عراق قصد دارد خلاء نفت ایران را جبران کند

یورونیوز گزارش داد با توجه به تحریم نفت ایران از سوی امریکا عراق یکی از کشورهایی است که با افزایش تولید خود می تواند خلاء نفت ایران را جبران کند.

با اعمال تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه ایران از جمله تحریم‌های صنعت نفت، پیش‌بینی می‌شود که کشورهای دیگر درصدد جبران خلاء ناشی از کاهش صادرات نفت ایران باشند؛ در همین راستا ثامر الغضبان، وزیر نفت عراق می‌گوید که کشورش قصد دارد در سال ۲۰۱۹ تولید و صادرات نفت خود را با تمرکز بر میدان های نفتی جنوبی افزایش دهد.

به گزارش یورونیوز، وزیر نفت جدید عراق روز سه‌شنبه اعلام کرد که کمبودهای ناشی از تحریم نفتی ایالات متحده علیه ایران هنوز به درستی پیش‌بینی نشده و اعضای اوپک هنوز تصمیمی برای جبران این کمبود در بازار نفت اتخاذ نکرده‌اند.

عراق دومین تولید کننده نفت در سازمان اوپک، در نظر دارد در سال آینده میلادی ظرفیت تولید خود را به ۵ میلیون بشکه و صادرات را به ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز برساند.

تولید نفت این کشور در حال حاضر ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز است و بخش عمده نفت عراق از میدان‌های نفتی جنوب این کشور استخراج می‌شود.

ثامر الغضبان که جانشین جابر العیبی در وزارت نفت عراق شده است، قصد دارد تا از طریق لوله‌های نفت جدید، صادرات این کشور را افزایش دهد.

وی در اولین گفت‌وگوی خود با خبرگزاری رویترز با تاکید بر اولویت خود برای ارتقاء ظرفیت تولیدی میدان‌های نفت جنوب عراق گفت: «ما مدتها مشغول مذاکره با شرکت‌های بین المللی بودیم و به زودی به توافقاتی در این زمینه دست پیدا می‌کنیم.»

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا