سازمان بدر به درخواست واشنگتن برای انحلال حشد شعبی واکنش نشان داد

سازمان بدر به ریاست «هادی العامری» به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص شرط واشنگتن برای معافیت عراق از پیامدهای تحریم ها علیه ایران واکنش نشان داد.

میدل ایست نیوز: «حسن الکعبی» از اعضای ارشد سازمان بدر یکشنبه شب در بیانیه ای گفت که دولت عراق از حاکمیت کامل برخوردار است و هیچگونه نیروی نظامی خارج بدون اجازه دولت این کشور، در خاک عراق حضور ندارد.

به گزارش «راشا تودی» وی افزود که شرط واشنگتن مبنی بر منحل کردن گروه های مسلح در عراق در مقابل مستثنی کردن این کشور از پیامدهای تحریم علیه ایران قابل توجیه نیست و به تمام رزمندگان عراقی که زیر مجموعه حشد شعبی هستند، بر اساس قانون در پارلمان عراق مشروعیت داده شده است.

کعبی با این بیانیه به اظهارات «هدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پاسخ داد که مجددا درخواست آمریکا برای منحل کردن حشد شعبی را به عنوان شرط اساسی واشنگتن برای مستثنی کردن عراق از پیامدهای تحریم علیه ایران مطرح کرده بود.

نائورت پیش از این گفته بود که حکومت ایران باید به حاکمیت عراق احترام بگذارد و اجازه بدهد که گروه های مسلح حاضر در این کشور برچیده شوند تا در مقابل با معافیت عراق از تحریم ها علیه ایران امکان  که روابط سیاسی و اقتصادی خود را با دولت عراق ادامه بدهد و در عین حال دولت عراق نیز می تواند روابط خود با تهران را تداوم بخشد.

ایالات متحده در پنچم نوامبر جاری تحریم های اعمال شده علیه ایران را که به دلیل دست یابی به برجام به حالت تعلیق درآمده بود، از سرگرفته است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا