وزارت خارجه امریکا: بندر «حدیده» به «گروه بی طرف» واگذار شود

در بیانیه وزارت خارجه امریکا پیشنهاد شده که بندر حدیده به گروه بی طرف واگذار شود تا از آن برای مبادله غیر قانونی سلاح استفاده نشود.

میدل ایست نیوز: وزارت خارجه ایالات متحده پیشنهاد کرد که بندر «حدیده» یمن به «گروهی بی طرف» واگذار شود تا بتوان از طریق این بندر کمک‌های بشردوستانه را به یمن رساند.

در بیانیه رسمی وزارت خارجه امریکا که روز چهارشنبه منتشر شده آمده که «باید بندر حدیده به گروهی بی طرف واگذار شود تا روند ارسال کمک‌های بشر دوستانه برای کاهش بحران حاد انسانی در یمن تسریع شود و از این بندر برای قاچاق و مبادله غیر قانونی سلاح استفاده نشود».

در این بیانیه از همه گروه‌هایی که به مسئله یمن مربوط می‌شوند خواسته شده که از تلاش‌های «مارتین گریفیتس»، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن، برای رسیدن به آتش بس پایدار حمایت کنند و با پایان دادن به مذاکرات خصمانه مذاکرات مستقیم را آغاز کنند.

این بیانیه افزوده که «همه اطراف نباید بیش از این مذاکرات را به تعویق اندازند و یا بر درخواست پرسش‌برانگیز سفر یا انتقال پافشاری کنند، این درخواست‌ها حسن نیت طرف‌ها را زیر سؤال می‌برد».

در این بیانیه تأکید شده که «اکنون وقت مذاکرات مستقیم است». طرف‌های درگیر در روزهای گذشته حمایت کامل خود از تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن را اعلام کردند و گروه انصارالله نیز تأکید کرد که بمباران موشکی مواضع عربستان را متوقف خواهد کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا