رأی اعتماد به نامزدهای وزارتخانه های دفاع و کشور عراق بر اساس آرای اکثریت

یک منبع آگاه گفت که جناح های سیاسی بر سر وزارتخانه های باقی مانده به توافق رسیده اند، و در عین حال تعیین تکلیف وزارتخانه های دفاع و کشور بر اساس رأی اکثریت نمایندگان در پارلمان خواهد بود.

میدل ایست نیوز: روز دوشنبه یک منبع آگاه خبر داد که جلسه امروز پارلمان تا زمانی که جناح های سیاسی بر سر نامزدهای وزارتخانه های باقی مانده به توافق برسند، به تعویق افتاده است. وی همچنین افزود که اعطای رأی اعتماد به نامزدهای وزارتخانه های کشور و دفاع بر اساس آرای اکثریت خواهد بود نه توافق جناح های سیاسی.

به گزارش «السومریه نیوز» این منبع گفت که جلسه امروز پارلمان تا زمان توافق نهایی جناح های سیاسی بر سر نامزدها به تعویق افتاده است. وی تأکید کرد که یا تکلیف وزارتخانه ها به ویژه کشور و دفاع به صورت نهایی حل و فصل می شود یا اینکه اسامی تمام نامزدها هر تعداد که باشند در پارلمان مطرح می شود و وزرای باقی مانده بر اساس آرای اکثریت انتخاب می شوند.

این منبع که نخواست نامش فاش شود در ادامه گفت که قرار است جلسه بعدی پارلمان پس از 24 ساعت از معرفی نامزدها به «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان برگزار شود.

وی در واکنش به این موضوع که «اگر جناح ها بر سر تمام وزارتخانه ها اختلاف داشته باشند» خاطر نشان کرد که تاکنون بر سر وزراتخانه های آموزش و پرورش، مهاجرت و امور مهاجران، دادگستری و آموزش عالی توافق صورت گرفته است. همچنین انتظار می رود که دادن رأی اعتماد به نامزدهای وزارتخانه های فرهنگ و برنامه ریزی نیز به صورت توافقی انجام شود. وی تأکید کرد که در خصوص انتخاب وزرای کشور و دفاع به اکثریت آرا در پارلمان تکیه خواهد شد.

پارلمان عراق جلسه روز شنبه را پس از به تعویق افتادن اعطای رأی اعتماد به قاضیان پیشنهادی برای دادگاه تجدید نظر به زمان دیگری موکول و اعلام کرد که در جلسه آتی موضوع تکمیل کابینه حل و فصل خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا