مشاجره رسانه ای فتح و حماس بالا گرفت

جنبش فتح، حماس را متهم کرده که مجلس قانونگذاری فلسطین را قبضه کرده و به دلیل پایان یافتن دوره زمانی مجلس، آن را فاقد مشروعیت توصیف کرد.

میدل ایست نیوز: پس از گفتگوهای دو هیئت اعزامی از سوی جنبش فتح و حماس که برای مذاکره در خصوص از سرگیری طرح صلح فلسطینی در مصر به سر می برند، مشاجره  رسانه ای میان طرفین درگرفت.
به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، یک مسئول بلندپایه جنبش فتح به رهبری «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگران فلسطین تصریح کرد: مجلس قانونگذاری فلسطین که حماس بر بخش اعظم کرسی های آن تسلط دارد، دوره فعالیت آن به پایان رسیده است .
«حسن الشیخ» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح که در ضمن هیئت اعزامی این جنبش برای مذاکرات در قاهره به سر می برد، گفت: مجلس قانونگذاری که در سال 2006 میلادی تشکیل یافت، در پی کودتای سال 2007 میلادی حماس(تسلط حماس بر نوار غزه) از فعالیت های خود باز مانده است.
وی افزود: حماس مجلس قانونگذاری را به مجلس حزبی و گروهی مبدل ساخته که بر اساس برنامه های خاص، روح و جوهره فعالیت های این نهاد قانونگذاری را نابود کرده است، این به معنای غیر قانونی بودن مجلس و پایان یافتن مدت زمان فعالیتش است.
از سویی دیگر«سامی ابوزهری» در واکنش به این سخنان گفت: این محمود عباس و نه مجلس قانونگذاری است که فاقد مشروعیت است.
وی در حساب توییتری خود نوشت: سخنان رهبران فتح در خصوص نامعتبر بودن مجلس قانوگذاری تلاشی برای وارونه نشان دادن واقعیت هاست، این محمود عباس است که مشروعیت خود را از دست داده است و حق ندارد در تصمیم گیری ها و توزیع اموال فلسطینیان تک روی کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا