ائتلاف اصلاح دست حلبوسی را در اعلان حد نصاب غیرواقعی، رو کرد

رهبران ائتلاف محور ملی برای تعرض به «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق در پارلمان برنامه ریزی کرده بودند.

میدل ایست نیوز:پس از چهار ساعت از زمان آغاز جلسه، «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق علیرغم خروج ائتلاف اصلاح از جلسه، با اعلام اینکه شمار نمایندگان به حد نصاب رسیده، شروع جلسه را اعلام کرد.

نماینده ائتلاف اصلاح در گفتگوی عصر سه شنبه خود با “ناس”، تصریح کرد: اقدام حلبوسی در به حد نصاب رسیدن تعداد نمایندگان موضوع مشکوکی بود، بنابراین اعضا و رهبران ائتلاف اصلاح که در رستوران پارلمان جمع شده بودند فورا تصمیم گرفتند به صحن پارلمان بیایند و تعداد نمایندگان حاضر را بشمارند. در میان هیاهویی که در نتیجه ورود 60 نماینده به صحن علنی پارلمان ایجاد شد، رئیس پارلمان موافقت خود را با شمارش دوباره نمایندگان اعلام کرد، این چنین روشن شد که بسیاری از افرادی که در صندلی نمایندگان نشسته بودند، یا مشاور آنها و یا اشخاص غیر نماینده و مهمان بوده اند که با احتساب آنها تعداد به حد نصاب رسیده بود.

در کلیپی که به وسیله تلفن همراه گرفته شده، حلبوسی را نشان می دهد که اعتراف می کند تعداد نمایندگان به حد نصاب نرسیده است.

ضربه ای که ائتلاف سازندگی متحمل آن شد، نخسین ضربه نبود، افشای گفت وگوهای رهبران ائتلاف محور ملی از جمله «جمال الکربولی»، «احمد الجبوری»، «محمد الحلبوسی»، «مثنی السامرائی» و «علی الصجری» از سوی «مشعان الجبوری» در زمان حساسی منجر به محاسبات ائتلاف سازندگی را به هم زد.

مشعان الجبوری تاکید کرد که پنج رهبر ائتلاف محور ملی که نام بردیم برای تعرض به «عادل عبدالمهدی» برنامه ریزی کرده بودند زیرا وی «هشام الدراجی» را برای تصدی وزارت کشور معرفی نکرده بود، اما آنها پس از افشا شدن محتوای گفت‌و‌گوهای خود از این طرح عقب نشینی کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا