قطع نامه پیشنهادی امریکا علیه حماس در سازمان ملل رأی نیاورد

87 کشور به قطع‌نامه پیشنهادی امریکا رأی مثبت و 58 کشور رأی منفی و 32 کشور رأی ممتنع دادند.

میدل ایست نیوز: ایالات متحده در تصویب قطع‌نامه بین‌المللی برای محکومیت فعالیت‌های «حماس» و «جهاد اسلامی» ناکام ماند.

به گزارش «العربی الجدید» در نشست مجمع عمومی سازمان ملل امروز برگزار شد، 87 کشور به قطع‌نامه پیشنهادی امریکا رأی مثبت و 58 کشور رأی منفی و 32 کشور رأی ممتنع دادند.

قطع‌نامه ایالات متحده با عنوان «فعالیت‌های حماس و دیگر گروه‌های رزمنده در غزه» پیشنهاد شده بود قرار بود «موشک‌باران خاک اسرائیل و تشویق به خشونت از سوی حماس» را محکوم کند. در این قطع‌نامه از حماس و دیگر گروه‌ها از جمله جنبش جهاد اسلامی خواسته شده بود که به همه اقدامات تحریک‌برانگیز پایان دهند.

پس از آنکه این طرح رأی نیاورد، کشور ایرلند قطع‌نامه‌ای با عنوان «برقراری صلح فراگیر و عادلانه و دائمی در خاورمیانه» به مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیشنهاد کرد که با رأی مثبت 156 عضو و مخالفت 6 عضو و رأی ممتنع 12 عضو تصویب شد.

در قطع‌نامه پیشنهادی ایرلند خواسته شده که اقدامات برای صلحی پایدار و عادلانه و دائمی در خاورمیانه بر اساس قطع‌نامه‌های سازمان ملل ازجمله قطع‌نامه 2334 که ساخت شهرک‌های اسرائیلی را محکوم می‌کند فورا و بدون معطلی آغاز شود.

پس از پایان این جلسه «ریاض منصور» سفیر فلسطین در سازمان ملل متحد گفت: «امروز پیروزی بزرگی برای ملت فلسطین با همه طیف‌ها و گروه‌هایش است».

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا