واشنگتن پست در انتقاد تند به بازگشت سفیر عربستان به واشنگتن: او در مورد قتل «جمال خاشقجی» دروغ گفت

واشنگتن پست در یادداشتی به شدت انتقادی بازگشت سفیر عربستان به واشنگتن را گستاخانه خواند و او را به دست داشتن در ترور خاشقجی متهم کرد.

میدل ایست نیوز: واشنگتن پست از بازگشت سفیر عربستان سعودی به ایالات متحده آمریکا انتقاد کرد و آن را جسارتی گستاخانه خواند و وی را به دروغ گویی عیان در مورد قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار عربستانی متهم کرد.

این روزنامه در ادامه تصریح کرد که در روزهای پس از ناپدید شدن خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول «خالد بن سلمان»، سفیر عربستان سعودی حمله شدیدی را آغاز کرد و به هر کس از اعضای مجلس سنا تا نشریه واشنگتن پست تاکید می کرد که گزارش های رسیده درباره بازداشت و قتل خاشقچی در داخل کنسولگری کذب محض و عاری از است.

وی تصریح می کرد هیچ کس در حکومت پدرش (ملک سلمان) و برادرش (محمد بن سلمان، ولیعهد) از سرنوشت این روزنامه نگار عربستانی مطلع نیست و تاکید می کرد که آنچه برای ما اهمیت دارد سلامت خاشقچی و کشف حقیقت است.

این روزنامه افزود: پس از دو هفته که هیچ شکی در این حقیقت نبود که حکومت عربستان گروهی را برای ترور خاشقچی و قطعه قطعه کردن او به استانبول فرستاده است، سفیر بدون سرو صدا از واشنگتن به ریاض رفت.

به نوشته این روزنامه کمتر کسی انتظار بازگشت این فرستاده فاقد صداقت را داشت اما روز چهارشنبه خالد بن سلمان در ظاهر به هدف ادامه کارش، حداقل برای مدتی کوتاه، در شهر ظاهر شد.

واشنگتن پست این رفتار سفیر عربستان را فوق العاده خودپسندانه دانست و تاکید کرد که نشانه ای از ندامت در حکومت عربستان مشاهده نمی شود. افکار عمومی بر این امر تاکید دارد که خالدبن سلمان در پنهان کردن قتل این روزنامه نگار مشارکت داشته است.

به نوشته این روزنامه احتمال دست داشتن سفیر عربستان نیز در این توطئه قتل به همراه برادرش وجود دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا