نتانیاهو: کشورهای عربی خواهان عادی سازی روابط با اسرائیل هستند

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که رهبران عرب در دیدارهایی که وی با آنها داشته است، اعلام کرده اند که خواهان عادی سازی روابط با اسرائیل هستند.

میدل ایست نیوز: «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد: «در دیدارهایی که با رهبران عرب داشتم، آنها برنامه خود را برای عادی سازی روابط با اسرائیل بدون آنکه این برنامه را به حل و فصل مساله فلسطین ربط دهند، ابراز کردند.»

به گزارش وبگاه خبری العربی الجدید، نتانیاهو در سخنرانی دیروز خود که در کنفرانس سفرای اسرائیل در قدس اشغالی ایراد می کرد، گفت: «در دیدار با رهبران عرب، آنها به من گفتند که علاقه‌مند به استفاده از پیشرفت های اسرائیل هستند و تصمیم ما مبنی بر عادی سازی روابط با اسرائیل از اقدامات فلسطینی ها، تاثیر نخواهد پذیرفت.»

نتانیاهو پاسخگویی حکومت های عربی به خواسته های اسرائیل را به قدرت اطلاعاتی خود نسبت داده است که این قدرت می تواند برای حکومت های عربی مفید باشد، وی در عین حال مدعی شد که این حکومت ها می دانند که اسرائیل مانع از عملیات خرابکارانه تروریستی در هواپیماها خواهد شد.

نخست وزیر اسرائیل در ادامه این مطلب را افشا کرد که سلطان عمان اجازه پرواز هواپیماهای شرکت “العال” اسرائیلی را بر فراز آسمان عمان صادر کرده است.

نتایاهو با اشاره به سفر رسمی که اخیرا به عمان داشته، گفت که سلطان قابوس به وی گفتهاست که هواپیماهای شرکت العال در پروازهای تل آویو – هند می توانند از آسمان عمان استفاده کنند.

وی افزود: عربستان سعودی هم سال گذشته موافقت خود را با استفاده هواپیماهای شرکت “ایر ایندیا” در پروازهای خود به اسرائیل اعلام کرده بود که این امر موجب کاهش پنج ساعته مسیر هوایی تل آویو – دهلی نو شد.

نخست وزیر اسرائیل در پایان مدعی شد که تل آویو دو خدمت بزرگ برای غرب انجام می دهد؛ نخست منع عملیات تروریستی که برای اجرا در اروپا برنامه ریزی می شوند، دوم تلاش های اسرائیل برای مقابله با ایران و گروه تروریستی داعش.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا