سرخط خبرها

وزیر امور خارجه کویت درباره اعدام 50 عراقی در زمان حمله صدام به کشورش توضیح داد

معاون وزیر خارجه کویت تصریح کرد کشته شدگان، بی گناهانی بودند که ملیت آنها مشخص نیست.

میدل ایست نیوز: «خالد جارالله»، معاون وزیرخارجه کویت درباره گفته یک پلیس سابق کویتی در یکی از شبکه های تلوزیونی درمورد اعدام 50 بی گناه تبعه عراق در زمان حمله صدام حسین به کشورش درسال 1991 توضیح داد.

به گزارش وبگاه خبری شفق نیوز، اخیرا کلیپ ویدیویی در صفحات شبکه های اجتماعی پخش شده است که یک پلیس کویتی را نشان می دهد که تصریح می کند اشخاصی از وزارت کشور کویت در سال 1991  پنجاه شهروند را که به گفته صفحات شبکه های اجتماعی، تبعه های عراقی ساکن کویت بودند، اعدام کرده اند.

به نوشته این وبگاه خبری، جارالله گفت ما آنچه در این کلیپ آمده و نشر داده شده است و همچنین واکنش های موجود درعراق را دنبال می کنیم و توانستیم گزارشی از وزارت کشور در این مورد دریافت کنیم.

وی در ادامه افزود آنچه در مصاحبه آمده به این که کشته شدگان عراقی بوده اند اشاره ای نداشته است و هنگامی که گوینده درباره قربانیان سوال کرد که آیا آنها از غیرنظامیان عراقی بوده اند و یا از ارتش مردمی عراق، پاسخ او عدم مشخص بودن ملیت این اشخاص بود و گفت آنها بی گناهانی بودند که ملیت آنها مشخص نیست.

وی در ادامه گفت سفارت کویت در بغداد با مسئولین عراقی در ارتباطند و خواستار این شد که به این موضوع بیش از اهمیت آن توجه نشود. وی همچنین گفت که کویت برای دادن توضیحات بیشتر در این خصوص آمادگی دارد.

وزارت امور خارجه عراق روز دوشنبه، از همتای کویتی خود درخواست کرد درمورد گمانه زنی های موجود درخصوص اعدام 50 عراقی ساکن کویت درسال 1991 توضیح دهد.

 

 

منبع
شفق نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا