یک عضو ائتلاف «البناء»: نامزدهای وزارت کشور و دفاع عوض خواهند شد

یک نماینده عضو ائتلاف بناء ضمن تأکید بر تغییر نامزدهای وزارت کشور و دفاع گفته که نامزدهای جدید تقریبا مشخص شده اند.

میدل ایست نیوز: «فخری سدخان» عضو ائتلاف «البناء» به ریاست «هادی العامری» از توافق سیاسی برای کنار گذاشتن «فالح الفیاض» از نامزدی وزارت کشور خبر داد.

به گزارش «الفرات نیوز»، نخست وزیر عراق در جلسه امروز (دوشنبه) وزرای دفاع و کشور را معرفی نخواهد کرد.

او افزود که به احتمال قوی «عبدالغنی الاسدی» برای وزارت کشور و «طالب شغاتی» برای وزارت دفاع معرفی خواهند شد، اما هنوز نامزدها قطعی نشده اند و در صورت اعتراض به نامزدی شغاتی، «عبدالامیر یارالله» به جای وی برای وزارت دفاع معرفی خواهد شد.

به گفته سدخان ائتلاف های «اصلاح و سازندگی» و «البناء» توافق کرده اند که به جای فالح الفیاض و فیصل الجربا نامزدهای تازه ای معرفی کنند.

پیش از این نوری مالکی، از سران ائتلاف بناء، تأکید فراوان کرده بود که تغییر فالح  الفیاض به هیچ وجه امکان ندارد. موضوعی که با توجه به اظهارات مکرر دیگر اعضای ائتلاف بناء از اختلافات شدید داخل این ائتلاف میان طیف هادی العامری و طیف نوری مالکی خبر می دهد.

در ساعات پایانی روز یکشنبه نامه عادل عبدالمهدی خطاب به ریاست مجلس عراق منتشر شد که در آن نامزدهای تازه ای برای وزارتخانه های آموزش و مهاجرت که پیشتر نتوانسته بودند رأی اعتماد بگیرند معرفی کرده است. او در نامه خود خواسته که معرفی نامزد وزارت دادگستری به تعویق بیفتد. در این نامه هیچ اشاره ای به نامزدهای وزارت کشور و دفاع نشده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الفرات نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن