کمیسیون امنیت و دفاع عراق: نظامیان امریکایی مخفیانه وارد عراق شده اند

کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که نظامیان امریکایی خارج شده از سوریه، به طور پنهانی وارد استان های الانبار، نینوا و اربیل شده اند.

میدل ایست نیوز:کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق با بیان اینکه نظامیان امریکایی خارج شده از سوریه، به طور پنهانی وارد استان های الانبار، نینوا و اربیل شده اند، افزود: واشنگتن تلاش می کند از توافق نامه راهبری که با بغداد امضا کرده است برای وارد کردن نیروهای خود به عراق سوء استفاده کند.

«کریم المحمداوی» در گفت‌وگو با وبگاه خبری المعلومه، تصریح کرد که شمار زیادی از نطامیان امریکایی خارج شده از سوریه مخفیانه وارد استان های النبار، نینوا و اربیل شده اند و هم اکنون در پایگاه های نظامی امریکا در صحرای الانبار، نینوا و استان اربیل مستقر شده اند.

وی افزود: طرف امریکایی با سوء استفاده از توافق نامه منعقد شده با با بغداد، سعی دارد نظامیان خارج شده از سوریه را به خاک عراق وارد کند، المحمداوی در عین حال عنوان کرد که در توافق نامه مذکور هیچ اشاره ای به ارسال نیروهای رزمی نشده است بلکه تنها بیانگر آموزش نیروهای امنیتی عراق و تجهیز این نیروهاست.

المحمداوی گفت: کمیسیون امنیت و دفاع به منظور بررسی حضور نیروهای خارجی در کشور و وضعیت مرزهای عراق با سوریه، جلسه را با فرماندهان امنیتی برگزار خواهد کرد و به دلیل غیر مفید بودن توافق نامه مذکور و عدم تعهد طرف امریکایی به بند های آن، تلاش خواهد شد این توافق نامه لغو شود.

کاخ سفید هفته پیش به شکل ناگهانی اعلام کرد که نیروهای خود را پس از شکست گروه های تروریستی داعش، از سوریه خارج خواهد کرد.

در همین راستا وزارت دفاع امریکا(پنتاگون) هفته گذشته تاکید کرد که نظامیان خارج شده از سوریه در استان اربیل مستقر خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا