دیدار وزیر خارجه ایران با سید عمار الحکیم+تصاویر

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به عراق سفر کرده است، با «سید عمار الحکیم» رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی دیدار و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در راس هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی به عراق سفر کرده است، امروز یکشنبه با«سید عمار الحکیم»، رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی و رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شبکه الفرات، ظریف و هیئت همراه با سید عمار الحکیم دیدار و در خصوص وضعیت سیاسی و اقتصادی عراق و ایران به رایزنی پرداختند، در این دیدار دیگر رهبران ائتلاف اصلاح و سازندگی نیز حضور داشتند.

بر اساس گزارش شبکه الفرات، هیئت ایرانی درباره مراودات مالی فیمابین و استفاده از یورو در این مراودات به بحث و تبادل نظر پرداخت.

ظریف در ادامه با خطاب قرار دادن حکیم گفت: «شما از خاندانی هستید که از بطن ملت عراق به دنیا آمده است و هر کسی که مسئولیتی به عهده داشته باشد همچون شما در معرض سیاه نمایی ها قرار می گیرد، ما سخن شما را سخن مردم عراق می دانیم.»

سید عمار الحکیم، رهبر ائتلاف اصلاح و سازندگی نیز در این دیدار در رابطه با وضعیت عراق، روند تکمیل کابینه و مستحکم سازی روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

 

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا