عبور و مرور نظامیان امریکایی در فلوجه+تصاویر

منابع محلی در شهر فلوجه از عبور و مرور نظامیان امریکایی در شماری از مناطق این شهر، تنها پس از گذشت یک هفته از انداختن بروشورهای حاوی پرچم سابق عراق توسط هواپیماهای امریکایی از فراز شهر فلوجه و دیگر شهرهای استان الانبار خبر داد.

میدل ایست نیوز: منابع محلی در شهر فلوجه از عبور و مرور نظامیان امریکایی در شماری از مناطق این شهر، تنها پس از گذشت یک هفته از انداختن بروشور های حاوی پرچم سابق عراق توسط هواپیماهای امریکایی از فراز شهر فلوجه و دیگر شهرهای استان الانبار خبر داد.

این منبع محلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه تصریح کرد: نیروهای امریکایی صبح امروز شنبه در محله های جنوبی فلوجه به همراهی نیروهای امنیتی عراق اقدام به عبور و مرور کردند.

وی افزود:« نظامیان امریکایی از ورودی غربی فلوجه، جایی که نیروهای پلیس، ارتش و حشد الشعبی عراق حضور داشتند، داخل شهر شدند. هدف از این اقدام، برچیدن آثار به جای مانده از داعش و حمایت از ثبات این شهر عنوان شده است.»

این نخستین بار است که نیروهای امریکایی تقریبا از دو سال پیش یعنی از زمان آزادسازی فلوجه از چنگال داعش، در شهر فلوجه اقدام به عبور و مرور می کنند.
این در حالی است که دولت عراق از سخن گفتن درباره پرسه زدن نیروهای امریکایی در شهرهای این کشور پرهیز می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا