جایزه «برابری جنسیتی» در امارات فقط به مردان رسید!

انتشار تصاویر اهدای جایزه «برابری جنسیتی» و نبود هیچ زنی در مراسم با واکنش گسترده رسانه های غربی مواجه شده است.

میدل ایست نیوز: روزنامه امریکایی «نیویورک تایمز» طی گزارشی به اهدای جایزه برابری جنسیتی در امارات متحده عربی واکنش نشان داد.

در این گزارش که با عنوان «امارات جوایز برابری جنسیتی را اهدا کرد: همه مرد بودند» منتشر شده آمده که امارات متحده عربی تلاش می کند که خود در زمینه حقوق زنان کشوری پیشرفته نشان دهد و در همین راستا روز یکشنبه طی مراسمی با حضور مقامات بلندپایه دولتی در دبی به فعالان برابری جنسیتی در این کشور جایزه اهدا شد.

همه برندگان مرد بودند. طنز ماجرا از چشم فعالان شبکه های اجتماعی پنهان نماند. یک روزنامه نگار هلندی در تویتر نوشت: «ببخشید که این را می گویم، اما یادتان رفت زنان را دعوت کنید».

بسیاری دیگر نیز اهدای این جایزه را یک «شوخی» خواندند.

واقعیت آن است که برنده جایزه در چهار بخش یک نفر بود و برنده سه بخش دیگر نیز مؤسسات دولتی بودند که نمایندگانشان جایزه را دریافت کردند.

نکته جالب تر آنکه این جایزه را شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نخست وزیر امارات، اهدا کرد که اخیراً ماجرای فرار دخترش از خانه و بازگشت او و زندانی و شکنجه شدنش جنجال بسیار به پا کرد.

وضعیت زنان در امارات متحده عربی تفاوت چندانی با دیگر کشورهای خلیج ندارد، هرچند در حد عربستان سعودی هم نیست که زنان از حق رانندگی هم برخوردار نیستند.

اخیراً امارات تعداد کرسی های زنان در پارلمان را 50 درصد افزایش داده و البته زنان آموزش های عالی می بینند و در ادارات استخدام می شوند.

روزنامه های «دیلی تلگراف» و «تیمز» انگلستان هم به این ماجرا واکنش نشان دادند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
نیویورک تایمز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا