دبیر کل نیروهای پیشمرگ: سران حشد الشعبی درباره نیروهای امریکایی در جلسات رسمی حرف های متفاوتی می زنند

«جبار یاور» تأکید کرد که آنچه سران حشد الشعبی درباره نیروهای امریکایی به رسانه ها می گویند با آنچه در جلسات رسمی می گویند فرق دارد.

میدل ایست نیوز: «جبار یاور» دبیر کل نیروهای پیشمرگ، تأکید کرد که اظهارات سران حشد الشعبی درباره حضور نیروهای امریکایی در عراق در جلسه های رسمی با آنچه در رسانه ها اعلام می کنند تفاوت دارد.

به گزارش پایگاه «روداو» الیاور گفت که درباره نحوه برخورد با حضور نیروهای امریکایی در عراق اختلافاتی هست و این اختلافات در اظهارات سران حشد الشعبی نیز دیده می شود، به خصوص وقتی در جلسات رسمی هستند.

به گفته یاور، اکثر فرماندهان نظامی خودشان اعتراف می کنند که به حضور نیروهای امریکایی به خصوص نیروی هوایی امریکا و همچنین همکاری های اطلاعاتی و امنیتی و استشاری علیه داعش نیاز دارند.

او افزود که اظهارات رسانه ای مقامات با آنچه در جلسه های خصوصی می گویند متفاوت است و «نمونه آن قیس الخزعلی است که امروز در نشست «رافدین» تأکید کرد که باید کمیته ای نظامی برای برآورد حضور نیروهای امریکایی و بازبینی روابط نظامی با واشنگتن تشکیل شود و این با اظهارات او در رسانه ها بسیار متفاوت است».

قیس الخزعلی، دبیر کل عصائب اهل حق پس از اظهارات اخیر رئیس جمهور امریکا درباره حضور نیروهای امریکایی در عراق برای رصد کردن ایران، گفته بود که «نیروهای نظامی عراق در یک شب تاریک می توانند امریکایی ها را از خاک خود بیرون برانند».

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روداو
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا