ايرلند میزبان کنفرانسی اروپایی ـ عربی در رویارویی با «معامله قرن»

این نشست قرار است در سطح وزرای امور خارجه هفته آینده در دوبلین برگزار شود.

میدل ایست نیوز: جمهوری ایرلند از چند کشور اروپایی و عربی برای شرکت در کنفرانسی برای «بررسی اقدامات ممکن دربرابر معامله قرن امریکایی» دعوت کرد.

به گزارش «القدس العربی» این کنفرانس قرار است هفته آینده در دوبلین پایتخت ایرلند و با حضور مقامات فلسطینی در سطح وزرای خارجه چند کشور اروپایی و عربی برگزار شود.

این گزارش افزوده که از کشورهای مصر و اردن و فلسطین و فرانسه و سوئد و هلند برای شرکت در این کنفرانس دعوت شده است.

در این کنفرانس قرار است اقدامات ممکن دربرابر معامله قرن امریکایی بررسی و «خط قرمز» های مربوط به مسائل اساسی نزاع اعراب و اسرائیل در رأس آنها مسئله قدس و حق بازگشت پناهندگان تعیین شود.

ایرلند از شاخص ترین حامیان مسئله فلسطین در نهادهای بین المللی است و با برگزاری این کنفرانس در پی یکپارچه ساختن مواضع دربرابر «معامله قرن» و تعیین استراتژی مشخصی برای حفظ اصول حق فلسطینیان است.

یک دیپلمات ایرلندی در این باره گفت: «می خواهیم با فلسطینی ها بنشینیم و ببینیم چه موضعی دربرابر طرح ترامپ بگیریم و چگونه عملیات صلح را از سربگیریم، اما از همه مهم تر می خواهیم این حس را به فلسطینی ها بدهیم که تنها نیستند و از حمایت اروپا و جهان عرب برخوردارند».

اسرائیل نسبت به برگزاری این کنفرانس واکنش نشان داده و تأکید کرده که «ایرلند پس از تک روی در تحریم شهرک های اسرائیلی چگونه می تواند واسطه ای بی طرف برای صلح باشد؟».

این در حالی است که بسیاری ناظران پیش بینی می کنند جزئیاتی از طرح موسوم به «معامله قرن» در نشست ورشو که روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به دعوت وزارت امور خارجه امریکا برگزار می شود اعلام شود.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
القدس العربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا