جزئیات تازه از کودتا علیه «ابوبکر البغدادی»

یک شاهد عینی به «گاردین» گفته که درگیری انقلابیان با محافظان البغدادی دو روز طول کشیده است.

میدل ایست نیوز: یک شاهد عینی جزئیات تازه ای از تلاش برای انقلاب علیه «ابوبکر البغدادی» درون گروه  تروریستی داعش منتشر کرد.

به گزارش گاردین، این شاهد عینی «جمعه حمدی حمدان» نام دارد که 53 سال و اهل سوریه است و توانسته از آخرین پایگاه های داعش در دیرالزور، در جنوب شرقی سوریه، فرار کند.

او به این روزنامه گفته که گروهی از ستیزه جویان خارجی دو روز در حال جنگیدن با محافظان البغدادی بودند و در نهایت همه دستگیر و اعدام شدند.

حمدان تأکید کرد که این درگیری ها در سپتامبر گذشته در روستای کشمه در نزدیکی باغوز رخ داده و سه ماه قبل از زمانی بوده که کارشناسان امنیتی مطرح کرده اند.

او افزوده: «به چشم خودم او را دیدم، در ماه سپتامبر در کشمه بود وقتی که «خوارج» خواستند او را بگیرند، جنگ سختی درگرفت، آنها تونل هایی بین خانه ها کشیده اند، اکثرشان تونسی بودند و اکثرشان کشته شدند».

به گفته حمدان پس از این ماجرا البغدادی به باغوز مننقل شده و شش ماه آنجا بوده و از آنجا در ماه ژانویه به مناطق صحرایی فرار کرد.

او افزوده که البغدادی بسیار محتاطانه عمل می کرد و زیاد از مقر خود خارج نمی شد اما همه می دانستند که آنجاست، او از یک ماشین قدیمی اُپل قرمز رنگ برای تردد استفاده می کرد.

پیش از این اعلام شده بود که در پی تلاش برای کودتا علیه البغدادی درون گروه تروریستی داعش، او دست به تصفیه گسترده داعشی های اهل کشورهای مغرب عربی به خصوص تونسی ها زده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
گاردین
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا