ائتلاف الفتح: دولت عراق باید در قبال حضور نظامیان امریکایی و عناصر داعش در غرب کشور، موضع‌گیری کند

«عبدالعون علاوی»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف الفتح اعلام کرد که دولت این کشور به اقدامات امریکا در منطقه غربی عراق تن داده و موافق آن است.

میدل ایست نیوز:«عبدالعون علاوی»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف الفتح امروز چهارشنبه اعلام کرد که دولت این کشور به اقدامات امریکا در منطقه غربی عراق تن داده و موافق آن است، به طوری که عناصر وابسته به داعش از سوریه وارد خاک عراق می شوند. وی همچنین عنوان داشت که «ابوبکر البغدادی»، سرکرده داعش در منطقه وادی حوران و یا منطقه غربی عراق تحت حمایت امریکا حضور دارد.

علاوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری الملعومه تصریح کرد:« دولت عراق نسبت به برنامه های امریکا علیه این کشور نوعی حالت سرسپردگی و فرمانبرداری در پیش گرفته است به ویژه آنکه واشنگتن برای نقل و انتقال عناصر داعش از سوریه به خاک عراق تلاش می کند.»

وی افزود:«وادی حوران به میدانی برای آموزش عناصر داعشی تحت حمایت امریکا تبدیل شده است، روایتی وجود دارد که بیان می کند ابوبکر البغدادی در منطقه غربی و تحت حمایت امریکا حضور دارد.»

نماینده ائتلاف الفتح بر لزوم موضع‌گیری دولت در قبال حضور نیروهای امریکایی و داعش به ویژه البغدادی در منطقه غربی تاکید کرد.

علاوی در پایان گفت:«پارلمان عراق در جلسه اول و یا دوم فصل جدید قانون‌گذاری به مساله حضور نظامیان امریکایی در عراق و به ویژه در مناطق غربی کشور خواهد پرداخت.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا