ائتلاف الفتح: دولت عراق باید در قبال حضور نظامیان امریکایی و عناصر داعش در غرب کشور، موضع‌گیری کند

«عبدالعون علاوی»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف الفتح اعلام کرد که دولت این کشور به اقدامات امریکا در منطقه غربی عراق تن داده و موافق آن است.

میدل ایست نیوز:«عبدالعون علاوی»، نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف الفتح امروز چهارشنبه اعلام کرد که دولت این کشور به اقدامات امریکا در منطقه غربی عراق تن داده و موافق آن است، به طوری که عناصر وابسته به داعش از سوریه وارد خاک عراق می شوند. وی همچنین عنوان داشت که «ابوبکر البغدادی»، سرکرده داعش در منطقه وادی حوران و یا منطقه غربی عراق تحت حمایت امریکا حضور دارد.

علاوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری الملعومه تصریح کرد:« دولت عراق نسبت به برنامه های امریکا علیه این کشور نوعی حالت سرسپردگی و فرمانبرداری در پیش گرفته است به ویژه آنکه واشنگتن برای نقل و انتقال عناصر داعش از سوریه به خاک عراق تلاش می کند.»

وی افزود:«وادی حوران به میدانی برای آموزش عناصر داعشی تحت حمایت امریکا تبدیل شده است، روایتی وجود دارد که بیان می کند ابوبکر البغدادی در منطقه غربی و تحت حمایت امریکا حضور دارد.»

نماینده ائتلاف الفتح بر لزوم موضع‌گیری دولت در قبال حضور نیروهای امریکایی و داعش به ویژه البغدادی در منطقه غربی تاکید کرد.

علاوی در پایان گفت:«پارلمان عراق در جلسه اول و یا دوم فصل جدید قانون‌گذاری به مساله حضور نظامیان امریکایی در عراق و به ویژه در مناطق غربی کشور خواهد پرداخت.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن