وعده روسیه به اسرائیل: خروج نیروهای ایرانی از سوریه پس از خروج امریکا

یک ژنرال اسرائیلی مدعی شد که اسرائیل خواست روسیه برای مستثنا شدن فرودگاه دمشق در حملات اسرائیل را رد کرده است.

میدل ایست نیوز: یک پایگاه اسرائیلی خبر داد که اسرائیل خواست روسیه درباره مستثنا کردن فرودگاه بین المللی دمشق از حملات هوایی اش را رد کرده است.

پایگاه «والا» مدعی شد که در سفر روز چهارشنبه «بنیامین نتانیاهو» به مسکو، پوتین و دیگر مقامات روسیه نتوانسته اند او را متقاعد کنند که فرودگاه بین المللی دمشق را از حملات هوایی خود مستثنا کند.

بر اساس گزارش این پایگاه روس ها نگران اند که حملات اسرائیل به فرودگاه دمشق باعث اختلال در اجرای برنامه های بازسازی سوریه در آینده شود.

این پایگاه به نقل از یک ژنرال اسرائیلی که در مذاکرات نتانیاهو با مقامات روسیه حضور داشته گفت که نتانیاهو به صراحت به مقامات روسیه گفته که اگر اسرائیل اطلاع پیدا کند که محموله های خاصی از سلاح از ایران وارد فرودگاه دمشق شده بی تردید آن را هدف قرار خواهد داد.

این مقام اسرائیلی افزوده که روسیه در نهایت مذاکرات به اسرائیل چراغ سبز داده است که برای حفظ منافع امنیتی و استراتژیک خود هر اقدامی را لازم می داند انجام دهد.

این پایگاه افزوده که روسیه به اسرائیل اطلاع داده است که پس از خروج نیروهای امریکایی از سوریه، نیروهای ایرانی و حزب الله را هم از سوریه خارج خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، پوتین با این نرمش دربرابر اسرائیل در پی ارسال پیام به واشنگتن و تضمین منافع استراتژیک و اقتصادی خود در سوریه است.

این گزارش افزوده که حضور نظامی روسیه و منافعی که از این حضور برای خود تعریف کرده چنان است که باعث شده متحدان امریکا در منطقه هم در پی تغییر موضع خود درقبال سوریه برآیند.

در این گزارش، برخورد گرم ولادیمیر پوتین با محمد بن سلمان در نشست سران بیست کشور صنعتی در آرژانتین شاهدی بر همین تغییر موضع ریاض و متقاعدشدنش به تضمین منافع روسیه در سوریه دانسته شده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
والا
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن