گشایش نخستین نمایشگاه صنایع برق ایران در بغداد

نخستین نمایشگاه صنایع برق ایران با حضور «ایرج مسجدی»، سفیر ایران در عراق و «لوی الخطیب»، وزیر برق این کشور در بغداد گشایش یافت.

میدل ایست نیوز: نخستین نمایشگاه صنایع برق ایران با حضور «ایرج مسجدی»، سفیر ایران در عراق و «لوی الخطیب»، وزیر برق این کشور و شماری از فعالان عراقی و ایرانی این حوزه در بغداد گشایش یافت.

به گزارش شبکه الفرات، سفیر ایران در عراق، این نمایشگاه را گامی مهم برای مشارکت تهران در تقویت همکاری‌ها با بغداد عنوان کرد.

مسجدی در گفت‌وگویی مطبوعاتی تصریح کرد: «در تلاش هستیم بسترهای لازم برای حضور شرکت‌های ایرانی در عرصه های مختلف در بازار عراق را فراهم کنیم تا علاوه بر صادرات برق، اقدام به صادرات تجهیزات، لوازم یدکی مربوط به صنعت برق به عراق کنیم.»

از سویی دیگر، وزیر برق عراق ضمن استقبال از برگزاری این نمایشگاه، پتانسیل شرکت‌های ایرانی در زمینه صنعت برق را مورد تمجید قرار داد.

الخطیب در ادامه گفت: «از فعالیت شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه انرژی برق در عراق استقبال می کنیم، ما ازحضور ویژه شرکت‌های ایرانی در بغداد برای مشارکت در بازسازی کشور، مسرور هستیم.»

وی با اشاره به برنامه های عراق برای بهبود وضعیت انرژی برق، ابراز امیدواری کرد که امسال نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری در حوزه برق داشته باشیم.

وزیر برق عراق افزود: «واردات برق از ایران موقتی است زیرا عراق کشور دارای منابع غنی است. واردات برق تا زمان سرمایه‌گذاری در بخش گاز عراق موقتی است. ما در این زمینه، برنامه‌های و پروژه‌هایی در نظر داریم.»

الخطیب گفت: «ما هم اکنون با ایران بر اساس نیاز و تقاضای عراق، برای واردات 1100 مگاوات برق، قرارداد داریم که در پایان سال میلادی کنونی به پایان می رسد.»

وی درمورد بدهی‌های عراق به دلیل واردات برق از ایران گفت:«بانک‌های دو کشور برای حل و فصل بدهی‌های عراق ساز و کار خاصی مد نظر دارند.»

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا