الحلبوسی خطاب به روحانی: پارلمان آماده وضع قوانین آسان برای برقراری روابط همه جانبه با ایران است

محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق با حضور هیئت پارلمانی متشکل از گروه های مختلف سیاسی این کشور از حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و هیئت همراه وی استقبال کرد.

میدل ایست نیوز: محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق با حضور هیئت پارلمانی متشکل از گروه های مختلف سیاسی این کشور از حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و هیئت همراه وی استقبال کرد.

به گزارش شیکه الفرات، طرفین در این دیدار درمورد تقویت و گسترش روابط دوجانبه در زمینه های مختلف به ویژه در دو حوزه سیاسی و اقتصادی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست پارلمان عراق، در این دیدار درباره تلاش‌ها برای حل مشکلاتی که نیازمند دخالت پارلمان برای حمایت از اقتصاد دو کشور و مشخصا استان‌های هم‌مرز عراق با ایران در راستای منافع فیمابین، رایزنی شد.

الحلبوسی در ادامه بر آمادگی پارلمان عراق برای وضع قوانینی که به دولت فدرال در راستای برقراری روابط همه جانبه با همه کشورهای همسایه و دوست از جمله ایران کمک می‌کند، تاکید کرد.

از سویی دیگر، هیئت ایرانی نیز بر علاقه‌مندی این کشور برای تقویت پیوندهای برادرانه میان طرفین و گسترش چشم‌اندازهای همکاری در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا