عربستان طی سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۱۴ میلادی بزرگترین واردکننده سلاح جهان بود

پژوهشکده بین المللی تحقیقات صلح استکهلم اعلام کرد که کشورهای عربی حدود 30درصد از کل خرید تسلیحاتی جهان در طی سال‌های 2018-2014 میلادی را به خود اختصاص داده اند.

میدل ایست نیوز: پژوهشکده بین المللی تحقیقات صلح استکهلم اعلام کرد که کشورهای عربی حدود ۳۰درصد از کل خرید تسلیحاتی جهان در طی سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۱۴ میلادی را به خود اختصاص داده اند. فروش اسلحه طی سال‌های ۲۰۱۳-۲۰۰۹ میلادی به میزان ۷٫۸درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز، بر اساس بررسی‌های این پژوهشکده، عربستان در سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۱۴ میلادی بزرگترین واردکننده تسلیحات در جهان بود به طوری که این کشور در مدت زمان مذکور ۱۲درصد از کل خرید تسلیحاتی جهان را انجام داده است.

بعد از عربستان، هند در جایگاه دوم بزرگترین کشورهای وارد کننده سلاح قرار می گیرد، این کشور ۹٫۵درصد از خرید تسلیحات در همان بازه زمانی را انجام داده است. پس از این کشور مصر، استرالیا و الجزایر به ترتیب با۵٫۱درصد، ۴٫۶ درصد و ۴٫۴ درصد، رتبه سوم، چهارم و پنجم خرید تسلیحاتی جهان را به خود اختصاص داده اند.

در همین راستا، عراق با ۳٫۷درصد پس از امارات در جایگاه هفتم بزرگترین واردکننده سلاح در جهان قرار دارد.

این پژوهشکده بین المللی در پایان افزود:«طی سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۱۴ میلادی سرازیر شدن تسلیحات به منطقه خاورمیانه ۸۷درصد افزایش داشته است. علت این رشد واردات سلاح به درگیری‌ها و منازعاتی برمی گردد که خاورمیانه با آن دست و پنجه نرم می کند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا