آیت الله سیستانی در دیدار با روحانی: سلاح باید تنها در دست دولت باشد+عکس

در این دیدار روحانی درباره نتایج دیدارش با مقام های عراقی توضیحاتی را به آیت الله سیستانی ارائه و بر لزوم گسترش روابط و حسن همجواری تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: آیت الله سیستانی، قبل از ظهر امروز چهارشنبه از دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و هیئت همراه استقبال کرد.

در این دیدار روحانی درباره نتایج دیدارش با مقام های عراقی توضیحاتی را به آیت الله سیستانی ارائه و بر لزوم گسترش روابط و حسن همجواری تاکید کرد.

آیت الله سیستانی نیز از گفت که از هر اقدامی که برای تقویت روابط عراق با همسایگانش که مطابق با منافع دو طرف و بر اساس احترام به استقلال کشورها و عدم دخالت در امور داخلی آنها باشد، استقبال می کند.

ایشان همچنین به جنگ سرنوشت ساز ملت عراق برای ناکام گذاشتن دشمنان داعش اشاره کردند و گفتند که ملت عراق در این راه بسیار قربانی داد و شجاعت های بسیاری در جنگ با داعش صرف کرد. سازمان تروریستی ای که به گفته ایشان تهدیدی برای کل منطقه بود که البته دوستان عراق نیز در این پیروزی نقش داشتند.

ایشان همچنین تاکید کردند که مهمترین مشکلی که اکنون عراق در این مرحله با آن مواجع است مبارزه با فساد و بهبود خدمات عمومی است. ایشان همچنین تصریح کردند که سلاح تنها باید در دست دولت و سازمان های امنیتی باشد که امیدوارند دولت عراق بتواند پیشرفت قابل قبولی در این زمینه به دست آورد.

آیت الله سیستانی همچنین بر ضرورت اتخاذ سیاست های منطقه ای و بین المللی متوازن و میانه رو در این منطقه حساس که ملت ها از هر گونه آسیب و ضرری به دور باشد، تاکید کردند.

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا