راهکار روسیه درباره سرنوشت داعشی های در بند «قسد»

«قسد» هرگونه توافق با دولت عراق درباره تحویل دادن تروریست های عراقی را انکار کرد.

میدل ایست نیوز: «جیمس جفری»، فرستاده ویژه امریکا در ائتلاف بین المللی ضد داعش تأکید کرد که پایان جنگ در آخرین پایگاه تروریست های داعش در باغوز بسیار نزدیک است و افزود که جنگ با ایدئولوژی داعش همچنان ادامه خواهد داشت.

همزمان «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) اعلام کردند که جنگ در باغوز ادامه دارد و اخبار منتشرشده درباره توافق با دولت عراق برای تحویل دادن داعشی های عراقی و خانواده های آن به دولت عراق را بی اساس دانستند.

«نیروهای دموکراتیک سوریه» اعلام کردند که روز پنجشنبه 1300 تروریست داعشی و خانواده هایشان خود را تسلیم کرده اند، در حالی که دیده بان حقوق بشر سوریه از بیرون آمدن 265 تروریست با تابعیت های عراق و سوریه و دیگر کشورها از باغوز در روز پنجشنبه خبر داده است.

«کینو گبریئل» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه اظهارات برخی مقامات عراقی درباره «رسیدن به توافق» با این نیروها برای تحویل تروریست های داعشی دارای تابعیت عراق و خانواده های آنها به دولت عراق را بی اساس دانست.

جیمس جفری مضن تأکید بر اینکه عملیات در آخرین پایگاه داعش رو به اتمام است گفت که چندصد ستیزه جو و کم تر یک از کیلومتر مربع برای داعش مانده است.

او گفت که عملیات برای نابود اندیشه داعشی ادامه خواهد داشت و تأکید کرد که هیچ جدول زمانی برای خروج نیروهای امریکایی از سوریه وجود ندارد.

از طرف دیگر، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه طی اظهاراتی از فشارهای امریکا بر کشورهای اروپایی برای بر عهده گرفتن مسئولیت شهروندان خود در میان تروریست های داعش خبر داد و تأکید کرد که از نظر روسیه «بهترین راه حل حقوقی که روسیه بر آن پافشاری می کند تحویل دادن همه ستیزه جویان و تروریست های باقی مانده در سوریه به حکومت مشروع سوریه است».

او همچنین جنبش «النصره» را به تلاش برای راه انداختن «نمایشی تازه» متهم کرد و افزود که روسیه به دقت وضعیت ادلب را زیر نظر دارد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الحیاة
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا