یک منبع آگاه: ائتلاف «فتح» در معرفی نامزد وزارت کشور وقت کشی می کند

یک مقام سیاسی تأکید کرد که «فتح» با وجود رضایت به تغییر «الفیاض» در معرفی نامزد تازه وقت کشی می کند.

یک مقام سیاسی آگاه از روند مذاکرات تشکل های سیاسی برای تکمیل کابینه عراق خبر داد که ائتلاف «فتح» به ریاست «هادی العامری» در معرفی نامزدهای تازه برای وزارت کشور وقت کشی می کند.

این منبع آگاه به «العربی الجدید» گفت که نیروهای سیاسی عراق هنوز به توافق نهایی درباره تکمیل کابینه دست نیافته اند و مشکل همچنان وزارت کشور است چون ائتلاف فتح همچنان موضع روشنی درباره این وزارتخانه نمی گیرد.

به گفته این منبع آگاه، فتح از چند هفته پیش با تغییر «فالح الفیاض» برای نامزدی وزارت کشور موافقت کرده اما همچنان در معرفی نامزدهای جدید وقت کشی می کند و معلوم نیست چه تصمیمی در این باره دارد.

این منبع آگاه افزوده که مذاکرات ائتلاف «سائرون» (وابسته به مقتدی صدر) و فتح امروز (شنبه) با هدف فیصله دادن موضوع ازسر گرفته خواهد شد اما چالش تازه ای در مذاکرات پیش آمده موضوع توزیع ریاست کمیسیون های مجلس است.

او گفته که اختلاف بر سر نحوه توزیع این سمت ها بر روند مذاکرات برای تکمیل کابینه سایه انداخته است و احتمالا مذاکرات را طولانی تر خواهد کرد.

پیش از این ائتلاف فتح سه بار «فالح الفیاض» را به عنوان نامزد وزارت کشور معرفی کرد اما ائتلاف «اصلاح و سازندگی» به رهبری «سیدعمار الحکیم» با خودداری از حضور در صحن علنی مجلس جلسه را از حد نصاب انداخت.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا