«العبادی»: ایران به کسانی پول داد تا از ائتلاف من جدا شوند

«العبادی» تأکید کرد که بخشی از آنچه باعث شکاف در ائتلاف وی شد متوجه ایران است.

میدل ایست نیوز: «حیدر العبادی» نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف نصر، ایران را متهم کرد که با پرداخت اموالی به متحدان سیاسی وی آنان را از ائتلاف وی جدا کرده است.

او در پاسخ به این پرسش که ائتلاف نصر ضربه نهایی را از کجا خورد گفت که پاسخ برای همه روشن است و افزود که «واقعیت آن است که من می توانم بخشی از ایرانی ها را در این باره متهم کنم و خودشان دربرابر من اعتراف کردند که به گروه هایی درون ائتلاف نصر اموالی پرداختند تا از طرف ایرانی جانبداری کنند».

العبادی رفتار این گروه جداشده از نصر را رفتاری غیر حرفه ای خواند و گفت این کمترین چیزی است که درباره گروهی می توان گفت که پس از پیوستن به یک تشکل سیاسی و رأی آوردن ذیل عنوان آن تشکل به این ترتیب و «به سود منافع یک طرف خارجی» از آن جدا شدند.

او که با یک شبکه داخلی عراق مصاحبه می کرد گفت که نتایج انتخابات خلاف انتظار همه نیروهای سیاسی و ناظران بود و برای همین کسانی تلاش کردند که انتخابات را از اساس ابطال کنند.

او این ائتلاف را ائتلافی با پروژه ای جدید دانست و تأکید کرد که کسانی می دانستند که اگر وی دوباره به نخست وزیری برسد با مفسدان برخوردی قاطع تر از دوره اول خواهد داشت.

پس از اجرای انتخابات 2018 مجلس عراق، گروهی به سرکردگی «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق که عضو ائتلاف «نصر» به ریاست حیدر العبادی بودند جدا شدند و به ائتلاف «بناء» به ریاست هادی العامری پیوستند.

فالح الفیاض بعدتر ازسوی العامری و ائتلاف بناء برای وزارت کشور معرفی شد اما ائتلاف «اصلاح و سازندگی» به رهبری سیدعمار الحکیم حاضر به پذیرش وی نشد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن