حماس: اظهارات «بن علوی» خلاف واقعیت و منطق و کاملا مردود است

جنبش حماس در بیانیه رسمی خود اظهارات وزیر خارجه عمان را عذرجویی و بهانه تراشی برای اسرائیل دانست.

میدل ایست نیوز: جنبش حماس با صدور بیانیه ای اظهارات «یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان را محکوم کرد.

در بیانیه حماس آمده که «این موضعگیری عجیب برای ما یک شوک بود و این اظهارات خلاف واقعیت و خلاف منطق را مطلقا رد می کنیم».

حماس در بیانیه خود تأکید کرده که «با کدام منطق اخلاقی و سیاسی از قربانی خواسته می شود که به جلاد خود اطمینان خاطر دهد در حالی که این جلاد رژیمی غاصب است که قدرتمندترین ارتش منطقه را دارد و به صورت سازمان دهی شده به کشتار و ویرانی خانه های ملت ما دست می زند و زمین ها را اشغال می کند و قدس را یهودی می سازد و مقدسات را زیر پا می گذارد و همه منطقه را تهدید می کند و قوانین بین الملل را نادیده می گیرد».

حماس افزوده که این اظهارات فراتر از عادی سازی رایگان با دشمن اشغالگر نوعی عذرجویی و بهانه تراشی برای آن است و اسرائیل را تشویق می کند که دست به جنایت و دشمنی بیشتری بزند.

این جنبش از سران کشورهای عربی خواست که به هرگونه عادی سازی روابط و دویدن در پی اشغالگران پایان دهند و در عوض با شجاعت و واقع بینی از مقاومت ملت فلسطین و حق آنان در استقلال و رهایی از اشغال و بازگشت آوارگان و بازیابی زمین و قدس و مقدسات حمایت کنند.

یوسف بن علوی روز گذشته تأکید کرد که کشورهای عربی باید کاری کنند که اسرائیل احساس امنیت کند و همزیستی با اعراب در منطقه را بپذیرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
پایگاه رسمی حماس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا