اعتراضات مردمی؛ علت لغو سفر هیئت اسرائیلی به منامه

روزنامه عبری زبان معاریو اعلام کرد که هیئت اسرائیلی متشکل از بازرگانان و مقامات دولتی به دلایل امنیتی، سفر خود به منامه پایتخت بحرین را لغو کرد.

میدل ایست نیوز:روزنامه عبری زبان معاریو اعلام کرد که هیئت اسرائیلی متشکل از بازرگانان و مقامات دولتی به دلایل امنیتی سفر خود به منامه، پایتخت بحرین را لغو کردند. هیئت اسرائیلی قرار بود برای مشارکت در کنفرانسی که انجمن جهانی کارفرمایان ترتیب داده بود، به بحرین سفر کند.

به گزارش خبرگزاری اسپتنیک، روزنامه اسرائیلی معاریو افزود: «دلیل واقعی لغو سفر هیئت اسرائیلی به منامه، مخالفت پارلمان بحرین بود که با صدور بیانیه‌ای مخالفت خود را ابراز کرده بود. همچنین شاهد برگزاری تظاهرات در خیابان‌های پایتخت علیه سفر این هیئت اسرائیلی بودیم.»

این روزنامه عبری زبان در ادامه تاکید کرد: «پارلمان بحرین به ویژه پس از برگزاری تظاهرات مردمی علیه گسترش روابط تل آویو – منامه با سفر هیئت مذکور مخالفت کرد.»

معاریو در ادامه به نقل از وزیر امور خارجه بحرین نوشت: «با وجود اهمیت مساله فلسطین، تهدید مهم‌تر و خطرناک‌تری وجود دارد که همان تهدید ایران است.»

روزنامه اسرائیلی در پایان نوشت: «بحرین و اسرائیل منافع مشترکی با یکدیگر دارند اما مناسبات دو کشور هنوز به سطح روابط دیپلماتیک کامل نرسیده است.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن