بشار اسد: تصمیم ترامپ درباره تحریم سپاه ایران تکمیل کننده سیاست های اشتباه امریکاست

رئیس جمهور سوریه در دیدار با وزیر امور خارجه ایران تصمیم امریکا درباره سپاه پاسداران را عامل بی ثباتی در منطقه دانست.

میدل ایست نیوز: «بشار الاسد» رئیس جمهور سوریه با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران و هیات همراه وی دیدار و گفتگو کرد.

بشار الاسد در اين دیدار  بار دیگر تصمیم غیرمسئولانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب ایران را محکوم و تأکید کرد این گام کامل‌کننده سیاست‌های اشتباهی است که آمریکا در پیش گرفته است و می‌توان این گام را یکی از دلایل اصلی بی‌ثباتی در منطقه دانست.

او به ملت ایران و بستگان قربانیان سیل ها که شماری از استان‌های ایران را فرا گرفته است؛ تسلیت گفت.

رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که پایبندی به اصول و مواضع ملی و در اولویت قرار دادن منافع ملت، ضامن حمایت از هر کشوری و ضامن حفاظت از وحدت آن و مقابله با هرگونه توطئه خارجی است.

محمد جواد ظریف نیز در این دیدار تأکید کرد تغییرات اوضاع در منطقه نشانگر نیاز به تقویت هماهنگی بین دو طرف در همه سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی است چرا که برای دو کشور منفعت دارد و به تقویت امنیت و ثبات در کل منطقه کمک می‌کند.

وزیر امور خارجه ایران تصمیم دولت آمریکا در مورد جولان اشغالی سوریه را محکوم و بیان کرد: این تصمیم جزئی از تصمیم های دولت آمریکا در مورد قدس و سپاه پاسداران انقلاب است، این تصمیم نشانگر شکست سیاست های واشنگتن در منطقه و سست بودن دولت آمریکا است.

ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه و بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه و فیصل المقداد معوان وزیر امور خارجه سوریه و شفیق دیوب مدیر ادره آسیا در وزارت خارجه سوریه در این دیدار نیز حضور داشتند.

ظریف در دیداری جداگانه با ولید المعلم همتای سوریه ای خود نیز دیدار کرد.

در این دیدار ظریف تهدید جبهة النصره در ادلب و حلب را خطرناک خواند و تأکید کرد که در سفرش به ترکیه در این باره با مقامات ترکیه مذاکره خواهد کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
سانا
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا