نشست کارگروه ثباتِ ائتلاف بین المللی شکست داعش در عراق برگزار شد

کارگروه ثبات در ائتلاف بین المللی شکست داعش، نشستی را در بغداد با مشارکت عراق و 34 کشور دیگر برگزار کرد.

میدل ایست نیوز: کارگروه ثبات در ائتلاف بین المللی شکست داعش، نشستی را در بغداد با مشارکت عراق و 34 کشور دیگر برگزار کرد.

به گزارش شبکه الفرات، افراد حاضر در این نشست درباره اصلاح زیرساخت‌های اساسی، بازسازی مدارس و بیمارستان‌ها، اشتغالزایی کوتاه مدت در مناطق آسیب دیده، بازسازی عراق و توسعه بلند مدت این کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

از دیگر برنامه‌های این نشست می توان به بررسی ثبات در مناطق آزاد شده، تعهدات مربوط به تامین کمک‌های مالی، ابعاد اجتماعی مرحله پساداعش و تسریع در انتقال از مرحله ثبات به بازسازی این کشور اشاره کرد.

«نزار الخیرالله»، قائم مقام وزارت امور خارجه عراق در آغاز این نشست نسبت به تلاش‌های درخور کشورهای شرکت کننده در کنفرانس بازسازی کویت تقدیر و تشکر کرد.

الخیرالله تاکید کرد: «مرحله پساداعش نیازمند تلاش‌های فشرده و همکاری بین المللی برای رفع ویرانی‌های موجود در شهرهای آزاد شده است.»

وی ضمن درخواست برای عملیاتی‌سازی تصمیمات اتخاذ شده در کنفرانس کویت و تاثیر آن در بازگشت آوارگان و مهاجران، عنوان کرد:«این امر در بازگشت آوارگان به مناطق خود و کاستن از بحران‌های انسانی به جای مانده از اقدامات گروه تروریستی داعش تاثیرگذار است.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن