امیر کویت از نیروهای نظامی کشورش خواست که بیش از هر زمان در حالت آماده باش کامل باشند

امیر کویت در دیدارهای جداگانه با نیروهای گارد ملی و ارتش این کشور از آنها خواست که «در سایه تحولات پرمخاطره منطقه» در آماده باش کامل باشند.

میدل ایست نیوز: شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت از نیروهای نظامی کشورش خواست که در سایه «تحولات پرمخاطره منطقه» بیش از هر زمان و در بیشترین حد ممکن در حالت آماده باش باشند.

او که عصر دوشنبه از دفتر فرماندهی گارد ملی کویت بازدید کرده بود در سخنانی در میان نیروهای گارد ملی گفت: «شما از تحولات تازه پرمخاطره ای که منطقه ما شاهد آن است بی خبر نیستید، در این وضعیت باید در بالاترین حالت آماده باش باشید تا از مسئولیت هایی که بر عهده شماست سربلند درآیید».

امیر کویت در دیداری جداگانه از باشگاه افسران ارتش نیز بازدید کرد و با ایران سخنانی مشابه گفت که «همچنان بسیاری از مناطق نزاع در منطقه ما شاهد نوعی بی ثباتی است» و از این نیروها خواست که با آمادگی تمام برای «حفظ میهن عزیز و دور نگه داشتن آن از هر خطری» بکوشند.

همزمان «هاشم الرفاعی» معاون فرمانده گارد ملی کویت اعلام کرد که اخیرا مسئولیت حفظ امنیت چاه های نفت در مناطق مرکزی کویت به این نیروها واگذار شده است.

رئیس ستاد ارتش کویت نیز گفت که جهان شاهد چالش های بزرگ و حوادثی پی در پی است که با امنیت و ثبات منطقه رابطه مستقیم دارد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
سی ان ان
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا