سفیر ایران در عراق: گام‌های بلندی برای تقویت مناسبات با بغداد برداشته‌ایم

ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد در مراسم تجلیل از مسئولین سرکنسولگری‌های ایران در سلیمانیه و کربلا اعلام کرد در سال‌های اخیر گام‌های بلندی برای تقویت مناسبات با عراق برداشته‌ایم.

میدل ایست نیوز: ایرج مسجدی، سفیر ایران در بغداد تاکید کرد همه ابعاد مناسبات با دولت دوست و برادر عراق برای ما حائز اهمیت است و ما برای تقویت این روابط در همه زمینه‌ها تلاش می کنیم.

مسجدی در مراسم تجلیل از سعدالله مسعودیان، سرکنسول ایران در سلیمانیه و میرمسعود حسینیان، سرکنسول ایران در استان کربلا به مناسبت پایان یافتن ماموریت این افراد گفت: خدمات‌رسانی دیپلماتیک در عراق دارای ابعاد ملی و عقیدتی مهمی است و در همین راستا هیات‌های دیپلماتیک ایران از سلیمانیه و اربیل تا بصره به مسئولیت خود در تقویت مناسبات دوجانبه عمل می کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی دقیق و خدمات‌رسانی گسترده در اربعین برای تسهیل امور زائران، عنوان کرد: این اقدمات بخش مهمی از فعالیت‌های دیپلماتیک ایران در عراق است.

مسجدی در ادامه گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، دیگر نهادهای ذیربط، کنسولگری‌ها و سایر نهادهای ایرانی حاضر در عراق گام‌ها و اقدامات بسیار ارزشمندی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی برای تقویت مناسبات دو کشور در سال‌های اخیر برداشته‌اند.

سفیر ایران در عراق در پایان با اشاره به پیوندهای تاریخی، فرهنگی و عقیدتی مشترک دو کشور و داشتن مرزی به طول ۱ هزار و ۴۵۰ کیلومتر، عنوان کرد: تقویت مناسبات دو جانبه ایران و عراق در همه زمینه‌ها در راستای منافع دو کشور است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا