صدر: ملت‌های مسلمان تا کی تحت ستم ترامپ و نتانیاهو باقی خواهند ماند؟

«سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر در پیامی توییتری ظلم و ستمی را که ملت‌های عربی و اسلامی گرفتار آن شده‌اند، محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: «سید مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر با محکوم کردن ظلم و ستمی که ملت‌های عربی و اسلامی گرفتار آن شده‌اند، سوال ذیل را مطرح کرد: تا کی دولت‌ها در برابر ظلمِ ترامپِ آزار دهنده و رفیق ستمکارش نتانیاهو، غفلت خواهند ورزید؟

صدر در حساب توییتری خود نوشت:
ملت سوریه از مصائب ظلم، سلطه‌گری و تروریسم در رنج است، ملت لیبی گرفتار جنگ‌های داخلی طاقت‌فرساست، مردم الجزایر چشم به آینده بهتر دوخته‌اند اما آینده‌ای نامعلوم در انتظار آنهاست، ملت بحرین ندای آزادی سر داد اما زندان‌های این کشور را مملو از مخالفان کردند، مردم یمن هنوز از جنگ طائفی، مداخلات خارجی، گرسنگی و بیماری‌ها در رنج و عذاب هستند.

مردم سودان فریاد زندگی عزتمندانه سر دادند اما عده‌ای به قتل تحصن‌کنندگان و مخالفان اقدام کردند، ملت ذلت‌ناپذیر ایران فریاد کمال‌طلبی سر بر آورد اما اینک از محاصره ظالمانه طرف‌های سه‌گانه نامیمون رنج می برد، ملت‌های مصر، صومال و فلسطین نیز گرفتار ظلم، سلطه‌گری و تروریسم هستند.

مردم عراق هم با همه طوایف و قومیت‌هایش خواستار اصلاحات و عزت‌ هستند اما اکنون از فساد، فقر، مداخلات خارجی، سلطه احزاب متنفذ و طرف‌های بی نظم رنج می برد.

سید مقتدی صدر در پایان پیام توییتری خود سوالات ذیل را مطرح کرد: تا کی دولت‌ها در برابر ظلمِ ترامپ آزار دهنده و رفیق ستمکارش نتانیاهو، غفلت خواهند ورزید؟ تا کی ملت و دولت‌ها هر یک در وادی متفاوتی سیر خواهند کرد؟ آیادر میان شما انسان عاقلی نیست؟!

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا