دیدار سفیر امریکا در عراق با رئیس اقلیم کردستان

«متیو تولر» در این دیدار از روند حل اختلافات میان بغداد و اربیل ابراز رضایت کرد.

میدل ایست نیوز: «متیو تولر»، سفیر ایالات متحده در عراق، با سفر به اقلیم کردستان با «مسعود بارزانی»، دبیر حزب دموکرات کردستان، و «نیچروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار کرد.

تولر در دیدار با مسعود بارزانی از نقش وی در ایجاد ثبات و حل مشکلات و تقویت روابط دوجانبه اقلیم کردستان و ایالات متحده و همچنین تلاش وی برای بهبود روابط بغداد و اربیل تقدیر کرد.

او بهبود روابط بغداد و اربیل را به نفع دو طرف و در راستای تحکیم ثبات عراق و منطقه دانست.

مسعود بارزانی نیز در این دیدار آغاز به کار تولر در سمت جدید را به وی تبریک گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار همچنین اوضاع سیاسی اقلیم و عراق و منطقه بررسی شد.

سفیر امریکا در دیدار با نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، نیز ضمن تبریک به وی بابت آغاز به کارش در مقام ریاست اقلیم تأکید کرد که روابط با اقلیم برای امریکا اهمیت بسیار دارد.

او از تلاش های بغداد و اربیل برای بهبود روابط و حل مشکلات و روند پیشرفت اقلیم کردستان ابراز رضایت کرد و افزود که ایالات متحده به حمایت خود از عراق و اقلیم ادامه خواهد داد.

بارزانی نیز ضمن تبریک آغاز مسئولیت تازه تولر، از کمک های امریکا به کردستان در شرایط و تلاش هایش برای بهبود روابط بغداد و اربیل تقدیر و تأکید کرد که تلاش ها برای حل اختلافات ادامه خواهد یافت.

در این دیدار همچنین تازه ترین تحولات اقلیم کردستان و عراق و منطقه بررسی شد.

سفیر ایالات متحده در دیدار با «مسرور بارزانی»، رئیس دولت ایالتی کردستان، نیز ضمن تبریک به وی بر آمادگی کشورش به گسترش روابط با اقلیم تأکید کرد.

مسرور بارزانی نیز در این دیدار تأکید کرد که اقلیم کردستان به ضرورت حل همه اختلافاتش با بغداد از راه هایی مسالمت آمیز و براساس منافع مشترک ایمان دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روداو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا