امارات خواستار گفت‌وگو میان ایران و آمریکا برای کاهش تنش در خلیج شد

«انور قرقاش» تأکید کرد که لازمه حل بحران قدیمی در منطقه راه حل سیاسی ازطریق مذاکره است.

میدل ایست نیوز: امارات عربی متحده در واکنش به تنش های اخیر در خلیج که با سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا توسط یگان موشکی سپاه پاسداران وارد مرحله تازه شده خواستار حل این مناقشه از طریق گفت وگو شده است.

اماراتی ها که در اتئلاف سیاسی با عربستان روابط دیپلماتیک خود را تا سطح کاردار با ایران کاهش داده و بر سر مناقشات ارضی با تهران اختلافات اساسی دارند، نگران از تشدید تنش ها در خاورمیانه خواهان گفتگو با ایران و آمریکا شده اند.

«انور قرقاش»، وزیر مشاور در امور خارجه امارات با انتشار مطلبی بر روی توییتر اعلام کرد: «تنش‌ها در خلیج تنها از راه سیاسی قابل حل است.»

این مسئول بلند پایه اماراتی در ادامه تاکید کرد: «حل بحرانی که از مدت ها قبل در این منطقه شکل گرفته نیازمند یافتن راه حل های سیاسی از طریق گفت وگو و مذاکره است.»

وزیر مشاور در امور خارجه امارات همچنین یادآور شده است که مشارکت بازیگران منطقه ای برای دستیابی به راه حل های پایدار می تواند بسیار مهم و حیاتی باشد.

پس از حمله به پهپاد تجسسی آمریکا بر فراز تنگه هرمز که تهران مدعی است از خاک امارات به پرواز درآمده و در حریم هوایی ایران سرنگون شده است، کاردار سفارت امارات به وزارت امور خارجه ایران احضار شد.

بر اساس این گزارش تهران از این طریق اعتراض خود را نسبت به ارائه تسهیلات از سوی امارات به نیروهای خارجی و فراهم کردن زمینه تعرض به حریم ایران به امارات اعلام کرده است.

«دونالد ترامپ» صبح جمعه با انتشار توییتی اعلام کرد که در واکنش به سرنگونی پهپاد «گلوبال هاوک» حمله ای تدارک دیده شده به سه نقطه از خاک ایران را در آخرین دقایق متوقف کرده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
یورونیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا