امارات، اخبار مربوط به خروج نظامیان این کشور از یمن را تایید کرد

مقام بلندپایه اماراتی اعلام کرد که بنا به دلایل راهبردی و تاتکتیکی در حال خارج ساختن نظامیان اماراتی از یمن هستیم.

میدل ایست نیوز: پس از گزارش‌ها و اخباری که در روزها و هفته‌های اخیر در رابطه با خروج نظامیان اماراتی از یمن مطرح شده است، خبرگزاری فرانس پرس نخستین تاکید رسمی امارات مبنی بر قصد ابوظبی برای خارج ساختن نیروهای خود از یمن در چارچوب انتقال از راهبرد نظامی به راهبرد صلح را منتشر کرد.

این خبرگزاری فرانسوی به نقل از مقام بلندپایه اماراتی نوشت: ابوظبی نظامیان خود در یمن را در چارچوب طرح «بازاستقرار» نیروها بنا به دلایل راهبردی و تاکتیکی خارج می کند و تلاش می کند از راهبرد نظامی به راهبرد «نخست صلح» انتقال یابد.

این مقام بلندپایه اماراتی که نخواست هویتش فاش شود، در گفت‌وگو با روزنامه‌نگاران در دبی تصریح کرد: «بنا به دلایل راهبردی نظامیان اماراتی در الحدیده کاهش می یابد همچنین بنا به علل تاکتیکی شاهد کاهش این نیروها در دیگر مناطق خواهیم بود.»

روزنامه وال ‌استریت ژورنال پیشتر طی گزارشی اعلام کرده بود که امارات از یک سال پیش در حال برنامه‌ریزی برای خارج ساختن بخش اعظم نیروهای خود از ائتلاف تحت رهبری عربستان در یمن است تا با این اقدام از مخالفت واشنگتن و ترس از اقدامات تلافی‌جویانه ایران در صورت بروز جنگ با امریکا رهایی یابد.

این روزنامه همچنین گزارش داد که ابوظبی در هفته‌های اخیر عملیات خروج تانک‎ها و بالگردهای هجومی و صدها تن از سربازان خود از یمن و به ویژه بندر الحدیده را آغاز کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا