تاکید برهم صالح بر حمایت عراق از مساله فلسطین

«برهم صالح»، رئیس جمهور عراق در کاخ السلام بغداد از «محمد اشتیه»، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین و هیات همراه استقبال به عمل آورد.

میدل ایست نیوز:«برهم صالح»، رئیس جمهور عراق در کاخ السلام بغداد از «محمد اشتیه»، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین و هیات همراه استقبال به عمل آورد.

طرفین در این دیدار درخصوص تقویت مناسبات دوجانبه، راهکارهای توسعه چشم‌انداز همکاری‌ها فیمابین در راستای منافع مشترک دو طرف، رایزنی کردند.

برهم صالح با تاکید بر موضع عراق در حمایت از ملت برادر فلسطین برای تضمین راهکاری عادلانه و فراگیر برای مساله فلسطین، عنوان کرد: «عراق علاقه‌‍مند است فلسطینی‌هایی که در این کشور اقامت دارند از حقوق کامل و مشروع خود بهره‌مند باشند.»

از سویی دیگر، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین با ابلاغ درودهای گرم «محمود عباس»، رئیس این تشکیلات، تاکید کرد فلسطین تمایل دارد روابط خود را در همه زمینه‌ها با عراق گسترش دهد.

وی همچنین مواضع عراق در حمایت از مساله فلسطین در زمینه‌های مختلف را شایان تقدیر دانست.

دو طرف در این دیدار درباره تازه‌ترین تحولات سیاسی در عرصه عربی و جهانی و لزوم تاسیس منظومه منطقه‌ای مشترک بر پایه همکاری و هم‌افزایی سیاسی، امنیتی و اقتصادی در راستای ثبات، پیشرفت و شکوفایی ملت‌های منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
سایت ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا