تماس تلفنی نخست وزیر عراق با رئیس سازمان حج این کشور برای اطمینان از وضعیت حجاج عراقی

«عادل عبدالمهدی»،نخست وزیر عراق برای اطمینان از وضعیت حجاج عراقی با شیخ «خالد العطیه»، رئیس سازمان حج و عمره این کشور تماس تلفنی برقرار کرد.

میدل ایست نیوز: «عادل عبدالمهدی»،نخست وزیر عراق برای اطمینان خاطر از وضعیت حجاج عراقی با شیخ «خالد العطیه»، رئیس سازمان حج و عمره این کشور تماس تلفنی برقرار کرد.

عبدالمهدی در این تماس تلفنی با تبریک و آرزوی قبولی طاعات و عبادات حجاج عراقی بر لزوم بازگشت ایمن و بدون تاخیر این حجاج تاکید کرد، نخست وزیر عراق همچنین درگذشت شماری از حجاج به هنگام ادای فریضه حج را به خانواده این افراد تسلیت گفت.

از سوی دیگر، رئیس سازمان حج و عمره عراق با اعلام اینکه شمار افراد متوفی نسبت به سال گذشته کمتر بوده است، عنوان کرد: «با وجود اینکه شمار حجاج عراقی امسال به 56 هزار تن می رسد، تنها 6 تن از حجاج ما که سن بالایی داشتند، به هنگام ادای فریضه حج درگذشتند.»

وی با بیان اینکه سازمان حج و عمره عراق تمام احتیاجات حجاج عراقی را از زمان اعزام تا زمان بازگشت به کشور پیگری و تامین خواهد کرد، از حمایت‌ها و پیگری‌های نخست وزیر این کشور نسبت به بعثه حج عراق قدردانی و تشکر کرد.

در پایان عادل عبدالمهدی به دلیل انتخاب رئیس سازمان حج و عمره عراق برای سخنرانی به نیابت از همه حجاج کشورهای جهان به وی تبریک گفت و از او خواست سلام و درود وی را به مسئولان سازمان حج عربستان، پادشاه و ولیعهد و مردم این کشور ابلاغ کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا