سخنگوی یک گردان حشد الشعبی: انفجار در پادگان حشد در جنوب بغداد «اقدام مجرمانه امریکا» بود

سخنگوی گروه «انصار الله الأوفیاء» گفت که انفجار در پادگان حشد الشعبی نتیجه حمله موشکی توسط پهپاد امریکایی بوده است.

میدل ایست نیوز: «عادل الکرعاوی»، سخنگوی گروه «انصار الله الأوفیاء» از نیروهای حشد الشعبی گفت که اطلاعات اولیه درباره حادثه انفجار در پادگان الصقر در جنوب بغداد نشان می دهد که این پادگاه هدف حمله یک جنگنده امریکایی قرار گرفته است.

الکرعاوی دوشنبه شب در یک مصاحبه تلویزیونی تأکید کرد که آنچه در این پادگان رخ داد «یک اقدام مجرمانه بوده که یک پهپاد آن را انجام داده و براساس اطلاعات اولیه این پهپاد امریکایی و حامل موشک بوده است».

او مدعی شد که چند روز پیش هم پهپاد مشابهی در نزدیکی فرودگاه بغداد شناسایی شده است.

الکرعاوی گفت که تا وقتی که آسمان عراق کاملا تحت کنترل نیروهای عراقی درنیاید این گونه عملیات ادامه خواهد داشت و افزود که پیش از این همه شاهد حمله هواپیمای اسرائیلی در پایگاه آموزش نیروهای حشد الشعبی بودیم.

با وجود این، «عدنان الکنانی»، کارشناس امنیتی، توضیح دیگری درباره پرواز پهپادها در این منطقه ارائه می کند.

به نظر الکنانی این پادگان در اختیار نیروهای حشد الشعبی بوده و این نیروها مجهز به پهپاد هستند و احتمالا پهپادهایی که در اطراف این منطقه در پرواز بوده متعلق به خود حشد الشعبی با هدف زیر نظر گرفتن اتفاق پیش آمده بوده است.

پیش از این تیم کارشناسان امور تاکتیکی اعلام کرده بود که این اردوگاه تحت مدیریت پلیس فدرال است، اما در آن مقرهای چهار تیپ از حشد الشعبی وابسته به سازمان بدر، جند الإمام و گردان های سید الشهداء نیز قرار دارد و این انفجار در انبار گردان های سید الشهداء رخ داده است.

تیم مذکور تأکید کرد: «تا به این لحظه به نظر می رسد که مسئولیت انفجار برعهده مدیریت تیپ 14 حشد الشعبی است چرا که این انفجار به دلیل اهمال و انباشت نامناسب سلاح و عدم وجود عایق های برقی صورت گرفته است.»

وزارت بهداشت عراق شمار آسیب دیدگان این حادثه را یک کشته و 29 زخمی اعلام کرده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
ناس نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن