نایب رئیس جنبش «النجباء»: ویدئوی منتشرشده ساختگی است/ منظورم آن «افسر خائن» در ارتش بود

نایب رئیس جنبش النجباء با انتشار بیانیه ای در عین ساختگی خواندن ویدئوی منتشرشده، گفت که منظورش همه ارتش نبوده است.

میدل ایست نیوز: در پی شدت گرفتن انتقادها از «یوسف الناصری»، نایب‌رئیس جنبش النجباء که ارتش عراق را «مزدور» خوانده و خواستار انحلال آن شده بود، وی با صدور بیانیه‌ای ویدئوی منتشرشده درباره اظهاراتش را «ساختگی» خواند.

او در این بیانیه که در ساعات پایانی روز چهارشنبه (14 اوت) آن را منتشر کرد این ویدئو را ساخته «لشکر سفارت امریکا» دانست و تأکید کرد که این منتقدان در پی ماهی گرفتن از آب گل‌آلود هستند و «پیشتر خودشان ارتش عراق را به اوصافی خوانده بودند که حتی بر زبان آوردنش هم درست نیست».

الناصری افزود که در زمان انتقادات از ارتش با همه وجود به دفاع از ارتش ایستاده بوده و از آن حمایت کرده و اگر امروز از خائنی در ارتش صحبت می کند منظورش سرلشکر «محمود الفلاحی» است که اطلاعات حشد الشعبی را به «مستکبر امریکایی» داده و سخنش درباره پاک‌سازی ارتش از «این عناصر فاسد و خائن» است که پیش‌تر عامل شکست در موصل شده بودند.

او گفت که این اظهاراتش از باب دفاع از ارتش عراق و پاک‌سازی آن از عناصر فاسد بوده و همچنان «برای ما در شورای علما ارتش حامی و مدافع میهن است».

وی افزود که این حملات او را از مطالبه تقویت نیروهای امنیتی و پاکدستی آنان و دور کردن مزدوران و فاسدان و دادن نقش بیشتر به حشد الشعبی که «شایستگی خود را اثبات کرده» باز نمی دارد.

الناصری تأکید کرد که ملت عراق از این رفتارها آگاه است و فریب «دروغ‌های صفحه فیس‌بوکی که یک بچه در سفارت امریکا آن را اداره می‌کند» نخواهد خورد.

نایب رئیس جنبش النجباء همچنین تصریح کرد که شخصا تابع هیچ یک از گروه‌های حشد الشعبی نیست اما همیشه از حشد و ارتش عراق دفاع می‌کند و «برای همین از اینکه در صدور بیانیه محکومیت عجله کرده‌اند بی آنکه از صحت خبر مطمئن شوند تعجب کرده است».

این اظهارات در حالی است که در ویدئوی منتشرشده از مصاحبه الناصری، وی تأکید می‌کند که سرباز ارتش بابت فعالیت خود پول دریافت می‌کند و این باعث می‌شود که یک ارتش مزدور باشد و برای همین بهتر است ارتش منحل و مسئولیت های آن به حشد الشعبی واگذار شود.

اظهارات نایب رئیس حشد الشعبی با واکنش های گسترده مقامات سیاسی و امنیتی عراق مواجه شد و فرماندهی ستاد مشترک و هیئت حشد الشعبی نیز به آن واکنش شدید نشان دادند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا