اسناد ۱۷۰ هزار ملک در بصره از سوی افراد متنفذ و مسئولان جعل شده است

«ماجده التمیمی» رئیس کمیسیون درآمدهای غیرنفتی در پارلمان عراق اعلام کرد که ۱۷۰ هزار مِلک در استان بصره وجود دارد که اسناد آن از سوی افراد بانفوذ و مسئولان جعل شده است.

میدل ایست نیوز: «ماجده التمیمی»، رئیس کمیسیون درآمدهای غیرنفتی در پارلمان عراق اعلام کرد که ۱۷۰ هزار مِلک در استان بصره وجود دارد که مدارک و اسناد آن از سوی افراد بانفوذ و مسئولان جعل شده است. وی همچنین عنوان کرد که در آینده اسامی این افراد را اعلام خواهد کرد.

التمیمی در مصاحبه با المربد گفت که این کمیسیون توجه ویژه‌ای به پرونده املاك قائل است و با بررسی این پرونده مشخص شد که مشکلات بسیاری گریبان گیر آن است.

وی تصریح کرد: «5% از درآمدهای این املاک نیز به خزانه داری دولت واریز نشده بلکه بیشتر از ۹۵ درصد از این درآمدها به جیب افراد فاسد رفته است.»

التمیمی اظهار کرد که اسناد و مدارکی وجود دارد که عامدانه مخفی شده است و علاوه بر آن، دستکاری‌ها و جعل‌هایی صورت گرفته است و بخش ثبت املاک نیز در این امر دست دارد.

وی با بیان اینکه پرونده‌های فساد موبوط به املاک از آنجا که بسیار زیاد است، به عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق فرستاده شده، از عبدالمهدی و کمیته شفافیت خواست تا کمیته تحقیقی را برای بررسی این پرونده‌ها تشکیل دهند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العهد نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن